Komeťácký Peter Mueller: Myslím na Brno každý den a všem přeji, aby zůstali zdraví a v bezpečí

  • Foto

    Ivo Dostál, HC Kometa Brno

Na ledě ho můžete jen těžko přehlédnout. Jeho dlouhé vlasy a hlavně jeho zabijácké instinkty musely přilákat pozornost každého hokejového fanouška. Jak se americký kanonýr Peter Mueller vyrovnal s brzkým koncem sezóny a návratem do své rodné vlasti? Co oblíbenec brněnských fanoušků momentálně dělá a jestli se udržuje v kondici? O tom víc se dozvíte v našem rozhovoru.

V sezóně jste vstřelil 14 branek a stal se druhým nejlepším střelcem Komety. Utkvěla vám některá z nich výrazněji v paměti?

Velice rád vzpomínám na hattrick proti Karlovým Varům (30.12.2019 – pozn. redakce). Celý ten večer byl zvláštní, dařilo se mně i všem spoluhráčům, byl to skvělý výsledek před domácími fanoušky během vánočního období. Na ten zápas nikdy nezapomenu.

Konec sezóny byl letos poměrně rychlý a hektický. Jak probíhal váš návrat do USA? Narazil jste po cestě na nějaké komplikace?

Je velká škoda, že soutěž skončila velmi brzy. Můj návrat domů byl celkem krušný. Když jsem se od mé rodiny a přátel dozvěděl o opatřeních v USA v boji s pandemií, šel jsem přímo do DRFG areny, abych o tom debatoval s Liborem Zábranským. Domluvili jsme se, že nejlepší bude co nejdříve odletět, než se situace ještě zhorší. Hned večer jsem cestoval do Vídně, kde jsem se ubytoval v hotelu s rodinou Martina Erata. Následující den ráno Česká republika uzavřela hranice, čili můj odjezd byl opravdu na poslední chvíli. Jakmile jsem odletěl z Vídně, letiště působilo liduprázdně, to stejné při přestupu ve Frankfurtu. Když jsem přistál v Denveru, byl všude zmatek, trvalo hodinu a půl, než jsem si mohl vyzvednout zavazadla. Celkově to bylo velmi hektických 48 hodin.

Před nedávnem se vám narodila dcera. Berete alespoň v tomto ohledu pozitivně, že sezóna skončila dříve a máte na rodinu více času?

Moje dcera má nyní pět měsíců a je skvělé s ní trávit čas. Ale pokud bychom stále hráli hokej, má rodina by byla se mnou v Brně a já bych si čas s ní užíval stejně jako nyní. Jediné, co mi teď chybí, je hokej.

V USA momentálně podobně jako v Česku platí poměrně přísná opatření. Jak nyní vypadá program vašeho dne?

Každý den je teď v podstatě stejný. Myslím, že v tuto chvíli všichni děláme v podstatě to samé. Hlavně zůstaňme pozitivní a doufejme, že překonáme tyto těžké časy co nejdříve.

Jste s někým z klubu v kontaktu?

Neustále si píšu a volám s některými spoluhráči i přáteli z České republiky, o situaci mám přehled. Myslím na Brno každý den a přeji všem, aby zůstali zdraví a v bezpečí.

Máte nějaký individuální tréninkový plán, nebo zatím relaxujete po skončené sezoně?

Po návratu z Brna stále trénuji. Doufal jsem, že se ještě rozehraje play-off, ale bohužel. Každopádně doma i nadále trénuji a připravuji se na dlouhou letní přípravu, takže až se vrátím do Brna, budu připraven na novou sezónu.

V našem městě jste se už poměrně slušně zabydlel. Existuje něco, co vám v Denveru chybí?

Loni bylo v Brně touto dobou hezké a slunečné počasí, bylo rušno na Zelném trhu, celkově byly ulice plné lidí, kteří si užívali v centru města, seděli venku na zahrádkách při jídle, či kávě. To mi chybí. Ale nejvíc mi chybí hokej, zápasy play-off jsou speciální a fanoušci v naší aréně jsou skvělí. Chybí mi ta atmosféra a doufám, že brzy budeme moci hrát znovu.

Minulý rok jste říkal, že jste si oblíbil některé české písničky, stále je posloucháte? Případně které to jsou?

Ano, je to tak (smích). Rád si pouštím hlavně písničku „Síla starejch vín“ od skupiny Škwor, a také Raketou na Mars. Vzhledem k času, který teď mám, si snad oblíbím i další české písně a naučím se i něco nového z češtiny.