Hokejisté Komety Brno porazili ve 33. kole extraligy Duklu Jihlava 3:2 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil v 64. minutě z trestného střílení Vojtěch Němec. Brňané si částečně vylepšili svou bilanci, když z posledních dvanácti zápasů teprve potřetí vyhráli. Poslední celek tabulky Jihlava naopak získal z posledních čtyř duelů pouze jeden bod.

Do sestavy Komety se vrátil uzdravený kapitán Leoš Čermák, chyběl naopak útočník Tomáš Vincour, jenž posílil na Spenglerově poháru finskou Hämeenlinnu.

Po oboustranně opatrné čtvrthodině propásla Jihlava při vlastním oslabení možnost otevřít skóre. Po chybě Komety v útočném pásmu se dostal Čachotský do bleskového protiútoku, jeho pokus o blafák brankář Langhamer kryl. O minutu později se na druhé straně blýskl brankář Vejmelka, který v Dukle z Brna hostuje. Zlikvidoval střelu Dočekala i dorážku Horkého. Ten si vzápětí připsal asistenci na obou brankách Brna. První gól vstřelil v 16. minutě Dočekal a druhý přidal Krejčík. Jihlava se také dostala k zakončení, v koncovce potvrdila dlouhodobě špatnou produktivitu.

I ve druhé třetině si Kometa udržovala územní převahu, ale její střelecká produktivita byla nulová. Dukla zůstala u taktiky z úvodu zápasu, která vycházela z pozorné obrany a rychlých protiútoků. Jeden z nich po chybné přihrávce Zaťoviče na útočné modré čáře zužitkoval Skořepa, který po samostatném úniku prostřelil brankáře Langhamra.

V závěrečné třetině se bojovně naladěné Dukle podařilo vyrovnat. Při vyloučení domácího Krejčíka využil za pouhé čtyři sekundy početní výhodu švédský obránce de la Rose, na jehož střelu od modré čáry brněnský gólman nedosáhl. Jihlava po vyrovnávacím gólu ožila, naopak křečovitě hrající Kometa se nedokázala prosadit.

Dva body zajistil Brnu v prodloužení Vojtěch Němec, kterého v úniku zadáci Jihlavy faulovali a útočník Komety z penalty s přehledem blafákem překonal Vejmelku.