Vrchol sezony si samozřejmě nenechá ujít ani Leoš Čermák, který před dvěma lety ukončil v Brně bohatou kariéru. „Kluci mě s Vítkovicemi překvapili a potěšili. V posledním zápase jsem jim věřil, že to urvou. Byli po dvou domácích výhrách na koni, zvedli se a bylo to vidět. Naopak Vítkovice byly nervóznější, což se v rozhodujícím duelu potvrdilo. Rozhodlo momentální rozpoložení a zdálo se mi, že se Vítkovice zalekly. Po dvou výhrách si možná myslely, že je hotovo a asi tomu i podlehly. Kometa měla v posledním zápase jasně navrch a vyhrála zaslouženě," říká k osmifinálové sérii někdejší kapitán, který zároveň věří, že jeho bývalý tým má na to, aby Třinec pořádně potrápil. „Šance určitě je, Oceláři neměli úplně dobrý konec sezony, Kometa je teď v pohodě, mohla by hrát uvolněně. Rozhodovat budou maličkosti a momentální forma. Klukům přeju, aby šli do nejdál," podporuje na dálku své někdejší parťáky Leoš Čermák.

Celé play-off bedlivě sleduje i bývalý obránce Komety Jakub Krejčík, který těžké zápasy s Třincem zažil na vlastní kůži. „V první řadě bych rád Kometě pogratuloval k postupu, s Vítkovicemi předvedla parádní obrat. Vzpomínky na Brno mám krásné, hrozně rád na to období vzpomínám. Měli jsme skvělý tým a nemělo to kam uhnout. Byli jsme pospolu, vytvořili úžasnou partu. Teď je samozřejmě Kometa úplně jiná, tvoří nový mančaft, probíhá i generační výměna. Jsem rád, že se ji podařilo postoupit, obrat v sérii by ji mohl nakopnout a rozhodně není bez šance. Když jsem hrál v Brně, pokaždé to byl v play-off jiný tým, než v základní části. Věřím, že jsou teď plni sebevědomí a s Třincem uhrají co nejlepší výsledek," přeje Kometě její dvojnásobný mistr Jakub Krejčík.

Vzpomínám na tu finálovou sérii s Třincem hrozně rád, že jsme je porazili týmovým výkonem. Táhli jsme každý za jeden provaz, to by mohla být cesta, jak letos uspět. Pokud budou hrát chalani podobně, jako v posledním zápase s Vítkovicemi, jsou schopni porazit každého. Kluky jsem sledoval, myslím si, že je to nakoplo a postup jim neubral mnoho sil, naopak díky tomu mnoho sil nabrali. Přeju Kometě, ať jde co nejdál," hlásí dvojnásobný medailista s Kometou a v současné době hráč Popradu Marcel Haščák.

„S Vítkovicemi to byla těžká série, která byla o jednom gólu. Kluci se zapřeli, hráli naplno a v tom posledním zápase se mi zdáli jasně lepší. Celé utkání měli pod kontrolou a jsem rád, že se jim to povedlo dotáhnout. S Třincem je to hratelné, nejsou přeci jen tak zarputilí jako Vítkovice. Jsou spíš technickým týmem, což nám může vyhovovat. Je vidět, že mužstvo ukázalo charakter, klobouk dolů před všemi," chválí brněnský mančaft další z legend klubu Libor Havlíček.

„Jsem rád, že se Kometě povedlo přejít přes Vítkovice. Bylo to velké drama, ale rozhodl poslední zápas, kde jsme byli lepší. K první formaci se přidaly i další lajny, výborně chytal Karel Vejmelka, který svůj tým podržel. Je vidět, že kluci mají sebevědomí, nakoplo je to, víc si teď mohou věřit a víc si dovolit. Takový obrat pomáhá v kolektivu vytvořit dobrou náladu a partu. Třinec dlouho nehrál, také to nemusí být úplně dobré takhle dlouho čekat na soupeře. Věřím, že šanci určitě máme, říká legendární brankář Vladimír Nadrchal.

Sledoval jsem play-off, nedávno jsme se vrátili domů, aktuálně jste mě zastihli v Brně. Jel jsem si sem něco vyřídit a vracím se zpátky do Havlíčkova Brodu. S ženou máme za týden termín narození potomka, tak se moc těšíme. Viděl jsem tři zápasy Komety včetně toho rozhodujícího a klukům přeju, aby šli co nejdál. Je velká škoda, že diváci nemohou chodit do hlediště, aby si to mohli užít. S Třincem vidím šance hodně otevřené, Kometa má zkušené mužstvo, které umí přepnout na play-off mód. Bude to jiná série, než s Vítkovicemi, jiný hokej. Oceláři mají silný tým, skončili druzí, ale to o ničem nerozhoduje. Vzpomínám si, jak jsme s nimi hráli finále a vyhráli 4:1. Zvedali jsme pohár, byla to nádhera," vzpomíná Hynek Zohorna.