Prostory sociálního zařízení ve Středisku volného času Legato v brněnských Kohoutovicích čeká ještě letos rekonstrukce. Zdravotně technické instalace v budově dosáhly konce své životnosti. Dojde k výměně vybavení a renovaci rozvodů. Z provozních důvodů bude oprava rozdělena na dvě fáze. První fáze oprav, která má být dokončena na podzim, by měla přijít na 1,1 milionu korun. Během měsíce dubna bude vyhlášena veřejná zakázka, zhotovitel bude vybrán v červnu. Práce na rekonstrukci začnou až v září tak, aby nezasahovaly do příměstských táborů a aktuálně probíhajících kroužků, uvedl starosta Jakub Hruška (KDU-ČSL).

Zpříjemní se kroužky i akce

„Po dokončení rekonstrukce se návštěvníci mohou těšit na moderní a komfortní sociální zařízení, které bude splňovat všechny hygienické standardy. Nové obklady a dlažba v kombinaci s moderním vybavením zútulní prostor a zpříjemní nejen probíhající kroužky, ale také akce i pro širokou veřejnost. Například jde o Den seniorů, lampionový průvod propojený s cirkusovou manéží nesoucí název ‚Léto a dým‘ a mnoho dalších akcí spojených s cirkusovou školou Legrando,“ upřesnil Hruška.

Poslední inovace proběhla v roce 1998

Legato středisko volného času pracoviště Lužánek v Kohoutovicích působí už více než čtvrt století. Sociální zařízení prošla naposledy inovací v roce 1998. „Vzhledem k tomu, že naším zařízením prochází standardně 500 a více dětí týdně, nepočítáme rodiče a nárazové aktivity, tábory a příměstské tábory, došlo u našeho sociálního zařízení ke značnému opotřebení. Renovace je nutná i z toho důvodu, že díky zastaralému systému dochází k nadměrné spotřebě vody, což je v rozporu s ekologickými trendy dnešní doby. Proto jsme si dovolili požádat vedení radnice o uvolnění prostředků na rekonstrukci sociálních zařízení v Legatu a rádi bychom mu poděkovali za vstřícné kroky, které v této věci podnikám,“ upřesnil Jovan M. Jovanovski, pedagog volného času, vedoucí pracoviště Legato a principál cirkusu Legrando.

Rekonstrukce se týká sprch a toalet

Rekonstrukce se týká toalet a sprch v budově SVČ LEGATO. V rámci prací budou částečně vyměněny rozvody vody, odpadu a elektroinstalace. Dojde také k demontáži a následné montáži lehkých dělících příček, radiátorů a obkladů. Součástí rekonstrukce je i výměna zařizovacích předmětů, jako jsou WC mísy, umyvadla a sprchové kouty.

Přinese to i praktické zlepšení

Rekonstrukce přinese i praktické zlepšení. Nové rozvody a zařizovací předměty povedou k úspoře vody a energií, a tím i k nižším provozním nákladům. Rekonstrukce sociálního zařízení přispěje k celkovému zkvalitnění služeb a k pohodlí všech uživatelů.