Na Kraví hoře se zvýšený zájem projevil už o prodlouženém víkendu. "Návštěvnost se pohybovala okolo 800 až 900 lidí za hodinu. Aktuální kapacita je zhruba 1200 návštěvníků," řekla Kateřina Dobešová, mluvčí městské části Brno-střed, která má koupaliště ve správě.

Dnes po poledni bylo na koupališti zhruba 350 lidí, větší nápor očekávají zaměstnanci v pozdějších odpoledních hodinách. Lidé už jsou podle Dobešové také zvyklí na to, že mají mít potvrzení o negativním testu na koronavirus, dokument o očkování či prodělání nemoci nebo na místě vyplnit čestné prohlášení. Dodala, že žádné problémy s tím nejsou.

Návštěvnost biotopu v Komárově je zatím slabší než jiné roky. "Obsazenost se obvykle pohybuje kolem 900 lidí, nyní klesla na 300 až 400 návštěvníků. Většina lidí asi odjela na dovolenou," uvedl ředitel organizace provozující koupaliště Pavel Svrčina. Problémy se sníženou kapacitou nejsou ani na Riviéře nebo v Zábrdovicích.

Plno není ani na břeclavském koupališti. "S kapacitou nemáme problém. Na svých stránkách máme aktuální počet návštěvníků, takže se tím lidé můžou řídit. V tuto chvíli je na koupališti 513 lidí z 1875 možných," uvedl Radek Hrdina, ředitel společnosti Tereza Břeclav, která koupaliště provozuje. K hranici naplnění se v Břeclavi letos ještě nepřiblížili, i při vysokých teplotách se návštěvnost v jednu chvíli pohybuje maximálně okolo 1000 lidí.

Podobně je na tom i koupaliště ve Slavkově u Brna, kde přišlo nejvíce lidí v úterý, a to 1100. Podle správce koupaliště Lubomíra Olejníka zde v tomto období navštíví venkovní bazén v průměru 800 až 900 lidí denně, aktuální kapacita je více než trojnásobná.