fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Taťána

Kraj otevřel novou břeclavskou pobočku vzdělávacího institutu pro učitele a školy

Novou pobočku Vzdělávacího institutu pro Moravu (VIM) v Břeclavi otevřel Jihomoravský kraj. Instituce tak nyní poskytuje vzdělávání a služby školám ve všech okresních městech.
vim-breclav1-jmk

Foto:

JMK

„Záměrem kraje je poskytovat školám co možná největší rozsah vzdělávání a služeb, které jim pomohou ve zvyšování jejich kvality. Skrze VIM se nám daří mimo jiné doplňovat vzdělání učitelů, ale i připravovat je na nové výzvy dnešní doby,“ uvedl při slavnostním otevření institutu náměstek hejtmana pro vzdělávání a strategii chytrého regionu Jiří Nantl (ODS).

Ten vítá pozitivní zpětnou vazbu vedení města konkrétně v Břeclavi, které má podle něj zájem spolupracovat. „Celá řada aktivit je přenositelná i pro základní školy a my půjdeme společným projektům naproti,” upřesnil Nantl.

 Břeclavskou pobočku VIM nově najdou zájemci na v Sovadinově ulici. Nahradila v prostorách dosavadní soukromé dětské centrum, které ukončilo činnost. Nachází se na protější straně SVČ Duhovka, jenž je také zřizované krajem.

Budova poskytuje zázemí pro administrativní pracovníky a výukovou místnost pro 30 lidí. Zároveň je zde velký venkovní prostor a vzdělávací akce je možné pořádat i tam. Nákup nemovitosti z větší části pokrývá prodej nemovitosti ve Velkých Pavlovicích, ve kterých sídlil úsek VIM pro poskytování účetních služeb.

„Díky naší přítomnosti ve městě můžeme školám, školským zařízením, ale i dalším osobám a institucím pohybujícím se v oblasti školství poskytnout větší komfort a co nejširší dostupnost naší nabídky v oblasti vzdělávání. Zároveň nedošlo k omezení našich služeb, protože administrativní zázemí máme i v nové pobočce,” vysvětlila ředitelka vzdělávacího institutu Leona Sapíková.

Krajská organizace se podle mluvčí hejtmanství Aleny Knotkové zaměřuje na vzdělávání pedagogů, mentoring ředitelů, ale i na poskytování služeb školám jako jsou účetnictví, pomoc s výpočetní technikou či mzdovou administrativu.

Jedná se o jednu z největších vzdělávacích organizací tohoto typu v tuzemsku. Hlavní sídlo organizace je v Brně. Stálé pobočky má pak v Břeclavi, Znojmě, Hodoníně a Blansku. Výuková pracoviště jsou ve Vyškově a od října letošního roku také v Boskovicích, kde se VIM dohodl na využití prostor tamního gymnázia.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT