Opravy sedmi krajských silnic druhých a třetích tříd za více než 300 milionů korun na svém dnešním zasedání schválili jihomoravští radní. Většina těchto investic začne až v dalších letech, práce na silnici třetí třídy mezi Holubicemi a Rohlenkou je plánovaná už na letošek. Radní o tom informovali v tiskové zprávě.

Nejvíc peněz půjde do průtahu Krumvíře

Nejvíc peněz, konkrétně 72,78 milionu korun, by mělo jít do průtahu Krumvíře na Břeclavsku, a to do silnice II/380, kde kraj počítá i s rekonstrukcí mostu. „Ve spolupráci s obcí Krumvíř dojde na úpravu chodníků a nástupišť autobusových zastávek, včetně nového osvětlení,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jiří Crha (ODS). Doplnil, že práce mají začít v roce 2026.

Další silnice spolkne 62 milionů

Druhá největší schválená investice je rekonstrukce 3,5 kilometru silnice třetí třídy mezi Říčany a Rosicemi na Brněnsku, která by měla stát přes 62 milionů korun. Počítá se s kompletní výměnou konstrukčních vrstev silnice i jejího povrchu, pod sjezdy na pole budou doplněny propustky.

Opraví i komunikace na Hodonínsku a Brněnsku

Oprava tří úseků silnice třetí třídy mezi Veselím nad Moravou a Hroznovou Lhotou na Hodonínsku za 54 milionů korun by měla začít v příštím roce, stejně jako rekonstrukce silnice třetí třídy u Ořechova na Brněnsku, která pak pokračuje v Ořechově jako Sokolská ulice.

Do dvoukilometrového úseku investují 48 milionů

Kompletní obnovu za více než 48 milionů korun by měl v letech 2026 až 2027 podstoupit dvoukilometrový úsek silnice druhé třídy, která spojuje Oslavany a Ivančice. Na základě diagnostického průzkumu z letošního března je na příští rok naplánovaná kompletní rekonstrukce Komenského ulice v Bučovicích za 18 milionů korun.