Kvůli havárii na horkovodní síti budou v noci na zítřek bez tepla a teplé vody domácnosti v Králově Poli a Žabovřeskách, které je odebírají od Tepláren Brno. Technici na opravě pracují, aby mohly být dodávky v úterý v pět hodin ráno obnoveny, potvrdila zpravodajskému portálu BRŇAN Zuzana Novotná z brněnských Tepláren.

Poruchu chtějí opravit v noci

Podle ní došlo k havárii na horkovodní síti, která netěsní a dochází k úniku teplovodního média. „Dodávky tepla a teplé vody zatím do obou městských částí držíme, nicméně od 21 hodin je odstavíme, abychom mohli poruchu opravit. Dodávky tepla se odstavují běžně a v noci pouze temperujeme. Teď se nebude ani temperovat,“ uvedla Novotná s tím, že oprava by měla trvat od 21 do 5 hodin. „V této době nebude možné byty temperovat a nepoteče ani teplá voda. Vzhledem k tomu, že přesný rozsah havárie technici tepláren stále detekují, může se uvedená doba prodloužit,“ sdělily teplárny na sociální síti.

Nasadí na opravu všechny techniky

Představitelé Tepláren Brno doufají, že se havárii podaří opravit včas. „Nasadíme na to všechny techniky. Přesto se může stát, že oprava protáhne, ale to bychom byli neradi. Věříme, že se nám podaří zítra ráno dodávky tepla a teplé vody do Králova Pole a Žabovřesk obnovit,“ dodala Novotná.

O havárii a přerušení dodávek informují i městské části

O havarijní situaci a odstávce informují na svých webových stránkách i obě zmíněné městské části. Na webu Žabovřesk jsou zveřejněné dvě tabulky s místy a ulicemi, kde bude dodávka tepla a teplé vody v noci na úterý přerušena. „My doufáme, že odstávka bude opravdu časově minimální, Teplárny přislíbily, že pro časovou minimalizaci oprav udělají maximum,“ dodal starosta Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL). Upozornění je i na stránkách Králova Pole, kde se po rozkliknutí odkazu dostanou uživatelé na sociální síť Tepláren Brno, kde je o havárii a odstávce informace v příspěvku.