Brněnští radní posvětili investiční záměr na rekonstrukci Kroftovy ulice v Žabovřeskách za 99 milionů korun. Opravit by se měla za necelých 20 milionů korun také komunikace v ulici Palcary v Komíně. Ve zmíněných lokalitách se počítá s opravami výtluků i vyježděných kolejí a dalšími pracemi. Pokud půjde všechno bez zdržení, mohly by být práce zahájeny na začátku roku 2025, uvedla na webu města Anna Dudková z tiskového centra magistrátu.

Vozovka i chodník vykazují místy havarijní stav

Podle radního pro dopravu Petra Kratochvíla (ODS) je Kroftova ulice důležitou spojnicí mezi Žabovřeskami a Komínem. „Komunikace i chodník při jižní straně vozovky vyžadují v celé délce rozsáhlou rekonstrukci. Obojí totiž místy vykazuje havarijní stav. Objevují se trhliny postupně přecházející ve výtluky, v místech zastávkových zálivů jsou vyjeté koleje. Pěší se zase potýkají s velmi úzkým a někde dokonce zcela chybějícím chodníkem. To chceme nyní napravit,“ upřesnil radní.

Upraví zastávky a doplní bezpečnostní prvky

Investice zahrnuje úpravu chodníků a jejich doplnění o bezpečnostní prvky, úpravu zastávek i zásahy do komunikace a rekonstrukci vodovodu a kanalizace. „Předpokládaná cena činí 99,3 milionu korun včetně DPH. Projekční práce by mohly podle odhadů odstartovat na začátku příštího roku,“ uvedla Dudková s tím, že by se ve stejném období mohlo začít pracovat i na druhém zmíněném projektu oprav.

Chtějí udělat bezpečnou cestu k útulku pro zvířata

Úpravy jsou v plánu i v ulici Palcary v brněnském Komíně. „Cílem je vybudovat plně funkční a bezpečnou cestu k útulku pro opuštěná zvířata a navázat tak na rozšíření zmíněné ulice, které v současnosti připravují Brněnské komunikace. Také tato komunikace se potýká s výtluky a havarijním stavem. Předpokládaná cena je ve výši 19,6 milionu korun včetně DPH,“ dodal Petr Kratochvíl.