„Staňte se drakem brněnské realitní scény! Čeká vás hra peněz a závratných majetků v malém  velkoměstě. Vydáte se na cestu skrz různé čtvrti města, ale taky napříč tisíci lety brněnské historie plné velkých dějinných zvratů, významných místních událostí, ale i drobných sporů mezi hašteřivými obyvateli města,“ láká na novou deskovou Hru o Brno mluvčí TIC Adéla Nováková.

Nová deskovka je totiž podle ní pro všechny, kteří odjakživa chtěli vlastnit půlku města a toužili koupit si například Špilberk a přestěhovat ho cihlu po cihle do své čtvrti.

„Myšlenka mít naši vlastní brněnskou deskovou hru mě nadchla. Její vývoj a výroba má hned tři velká plus – zorientujete se díky ní v městských čtvrtích, poznáte důležité události i zajímavosti z brněnské historie a vaše estetické cítění oblaží vkusná grafika od brněnského umělce. A ještě k tomu je to zábava!” upřesnila ředitelka TIC Brno Jana Janulíková.

Jako autor je pod Hrou o Brno podepsaný Milan Vocílka, který stál u zrodu oblíbené deskovky dopravního podniku Brno šalinou.

„Začali jsme s Turistickým informačním centrem brainstormingem nad tím, co vše bychom chtěli do hry zahrnout. Tato očekávání jsme postupně upravovali, přičemž hlavními kritérii bylo, co je ještě zajímavé a taky co je vůbec hratelné. Od prvotních náčrtů jsme se ve výsledku dost posunuli, hra se vyvíjela až do posledního okamžiku. Příprava nám zabrala minimálně tři čtvrtě roku,” prozradil Vocílka.

Hru doplňují nevšední ilustrace Filipa Hausera, který v minulých letech pracoval na řadě projektů pro různé instituce v Brně, například grafické zpracování mapy USE-IT, průvodce po brněnských vědeckých institucích nebo průvodce Brnem po trase šaliny číslo 4.

„Vytvořit takový komplexní projekt, kdy každá karta je úplně jiná, každá má originální grafiku, která vychází z reality a souvislostí, byla práce na čtyři měsíce čistého času. K tomu nepočítám čas strávený na přípravě koncepce před i revizi grafik po,” vysvětlil Hauser.

Hra je určena pro 2 až 6 hráčů, kteří v ní najdou 80 karet majetků, 400 karet událostí či 280 bankovek s vyobrazením významných brněnských osobností. „Koupíte si v ní například Halu Rondo, železniční viadukt v Chrlicích nebo Hvězdárnu na Kraví hoře, dozvíte se, kdy probíhala velká asanace Brna, nebo to, kdy bylo Brnu povoleno pořádat druhý jarmark,“ vypočítala Nováková.

Originální vánoční dárek si můžou nejen Brňané koupit v e-shopu www.darkyzbrna.cz, ve stánku Dárky z Brna na náměstí Svobody, v infocentru Pod krokodýlem na Radnické 8 a také infocentru TO JE BRNO na Panenské 2.