Zbrusu novou ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost otevře začátkem října krajská nemocnice v Kyjově na Hodonínsku. Nová ordinace bude sloužit k poskytování kvalitní zdravotní péče dětem a mladým lidem ve věku od narození do 18 let. Zpravodajskému portálu BRŇAN to potvrdila mluvčí nemocnice Veronika Hollerová.

Ambulanci najdou v pavilonu F

Ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost najdou rodiče s dětmi v přízemí pavilonu F hned vedle dětské příjmové ambulance. Svou činnost zahájí 2. října. „Malým pacientům nabídneme profesionální péči poskytovanou zkušenými lékaři z dětského oddělení. Mohou však očekávat komplexní péči, která zahrnuje preventivní prohlídky, diagnostiku, očkování a léčbu různých zdravotních stavů,“ uvedla mluvčí.

Lidé se můžou registrovat po telefonu

Podle ní nabídne nová ambulance dětského praktika přátelské a bezpečné prostředí, které bylo navrženo s ohledem na pohodlí dětí a jejich rodin. „Všichni pacienti a rodiče, kteří mají zájem o registraci do této nové ambulance, jsou vítáni a mohou nás kontaktovat na telefonním čísle 601 312 615 v pracovní dny od 8 do 12 hodin,“ upřesnila Veronika Hollerová.

Přednost budou mít pacienti, jejichž lékař ukončuje činnost

Zdůraznila, že kyjovští zdravotníci upřednostní při registraci pacienty, jejichž praktický lékař ukončuje činnost, aby si zajistili nepřerušený přístup ke zdravotní péči. „S novou ambulancí praktického lékaře pro děti a dorost se snažíme poskytovat vynikající péči a podporu pro naše nejmladší pacienty a jejich rodiny,“ zdůraznil ředitel Nemocnice Kyjov Jiří Vyhnal.