Lávka nad velkým městským okruhem v Žabovřeskách ponese jméno první nositelky Nobelovy ceny za mír, spisovatelky a humanistky Berthy von Suttner. Dnes odpoledne bude lávka slavnostně pojmenována a požehnána. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval starosta Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL).

„Myšlenka jak pojmenovat lávku spojující Žabovřesky z ulice Bráfova s územím Žabovřeských luk vznikla před více jak rokem, neboť právě toto místo se sklidněním dopravy a svojí zdařilou revitalizací stává prostorem pohody, míru a relaxace nejen pro občany Žabovřesk, ale všech Brňanů. Chceme vzdát hold ženě, která svůj život zasvětila práci pro zachování míru. Bertha von Suttner je první ženou, která se stala v roce 1905, nositelkou Nobelovy ceny za mír,“ uvedl Leder.

Bertha Suttnerová byla spisovatelka, překladatelka, novinářka a přední představitelka mírového hnutí ve světě

Narodila se v roce 1843, část dětství prožila i v Brně. V roce 1905 získala Nobelovu cenu za mír. „Dnes v 17:00 bude lávka slavnostně pojmenována a požehnána, neboť mír je jednou z hodnot, které nejsou samozřejmé a je třeba si toho vážit,“ dodal Leder s tím, že akce je přístupná široké veřejnosti.