Legenda mezi brněnskými divadly je tu už půlstoletí. Husa na provázku oslaví 50 let od prvního veřejného představení
Foto:
ilu, redakce
V 16:00 budou v Domě umění odborníci debatovat o budoucnosti "Provázku".
Večer oslava pokračuje v nynějším sídle divadla na Zelném trhu. Komponovaný program připravil režisér Břetislav Rychlík. Na závěr vystoupí provázkovská kapela s hosty. Do divadla zavítá množství jeho někdejších členů a spolupracovníků. Sál je vyprodaný.
První veřejné představení odehrála Husa na provázku v Procházkově síni Domu umění 15. března 1968. Byla to montáž Panta rei aneb Dějiny národa českého v kostce podle Milana Uhdeho. Program večera tehdy doplňovala jednoaktovka Výběrčí od téhož autora v hereckém provedení Jiřího Pechy a v režii Zdeňka Pospíšila. Jen o dva dny později měly premiéru Šibeniční písně v režii Evy Tálské.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Brno opět posunulo termín pro zájemce o stavbu kom…
- Nákupní zóna u Avionu na jihu Brna se má rozrůst o…
- Brňané vytvořili pocitovou mapu, oceňují v ní třeb…
- Na matrice v centru Brna pomáhají cizincům tlumočn…
- Ryby ve zdrži jezu v Dyji u Bulhar na Břeclavsku z…
- Pomohli v Brně při vážném střetu motorky s autem a…
- Děti z dětských domovů na jihu Moravy se podívají …
- V regionální dopravě na jihu Moravy rostou tržby i…
- Masarykova univerzita otevře 12 nových programů, z…
- V brněnských Žabovřeskách probíhá rekonstrukce ško…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
