divadlo

Diváci v sobotu v Brně viděli Havlovu hru Zítra to spustíme

28. 10. 2018

Diváci v brněnském Domě umění zhlédli hru Václava Havla Zítra to spustíme. Pro jediný večer ji připravil spolek vedený režisérem Vladimírem Morávkem, ještě donedávna uměleckým šéfem divadla Husa na provázku a velkým Havlovým obdivovatelem.

Celý článek

Novou sezonu v Mahenově divadle zahájí Milenci nebes

18. 10. 2018

Novou sezonu otevře činohra Národního divadla Brno inscenací Milenci nebes . Romantický příběh o opojné slávě i morální bídě divadelního života pochází z pera francouzského básníka Jacquese Preverta.

Celý článek

Akademický rok divadelní fakulty v Brně zahájil barvitý průvod

28. 9. 2018

Barvitý a hlučný průvod městem ve čtvrtek slavnostně zahájil akademický rok Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. 

Celý článek

Národní divadlo Brno vykročilo do nové sezony

14. 9. 2018

Zaměstnanci Národního divadla Brno v Mahenově divadle zahájili ve středu novou sezonu tradičním slavnostním shromážděním.

Celý článek

Spolek Hausopera svlékne pěvce do plavek, zpívat budou v lázních

11. 9. 2018

Spolek Hausopera ve své první inscenaci svlékne pěvce do plavek a pokusí se zjistit, zda lze plavat a zpívat najednou. Dílo nazvané Poslední pólo totiž autoři zasadili do prostředí lázní v Rašínově ulici v Brně, kde také bude 30. září premiéra....

Celý článek

Slušní lidé dostali pokutu za přerušení kontroverzní hry v Brně

6. 9. 2018

Radnice městské části Brno-střed pokutovala 25 lidí, kteří v květnu přerušili kontroverzní a napadanou divadelní hru Naše násilí a vaše násilí.

Celý článek

Brněnský balet se s prázdninami rozloučí na hradě Špilberk

20. 8. 2018

Balet Národního divadla Brno se na přelomu srpna a září usadí na hradě Špilberk. Pro druhý ročník Letního baLetního koktejlu připravili své choreografie tři autoři - Markéta Pimek Habalová, Mário Radačovský a Martin Svobodník.

Celý článek

Stránky