divadlo

Shakespearovské slavnosti letos v Brně nabídnou více představení

7. 6. 2019

Letní shakespearovské slavnosti letos v Brně nabídnou více představení a bohatší repertoár. Naplánováno je 20 představení osmi her, tři z nich budou uváděny na slavnostech premiérově.

Celý článek

Národní divadlo Brno převedlo na jeviště bestseller Mornštajnové Hana

31. 5. 2019

Národní divadlo Brno jako první soubor v Česku převede na jeviště knižní bestseller Hana od Aleny Mornštajnové. Inscenaci s Evou Novotnou v titulní roli dokončuje režisér Martin Glaser.

Celý článek

Na jevišti (Divadelního) světa se začne zhmotňovat evropský sen

21. 5. 2019

Ve čtvrtek 23. května začíná jubilejní, 10. ročník festivalu Divadelní svět Brno, jehož svorníkem je téma Evropský sen nahlížený z mnoha úhlů. Festival potrvá do úterý 28. května.

Celý článek

Ceny festivalu Dítě v Dlouhé putují do Liberce a Brna

20. 5. 2019

Novou odbornou cenu, pojmenovanou po zakladateli Divadla v Dlouhé Janu Bornovi, si na základě rozhodnutí poroty odvezlo brněnské Divadlo Polárka za představení František z kaštanu, Anežka ze slunečnic režiséra Jana Cimra.

Celý článek

Národní divadlo Brno uvede hru Před východem slunce

16. 5. 2019

Činoherní soubor Národního divadla Brno nabídne v pondělí 20. května premiéru hry Před východem slunce. Představení, které diváci zhlédnou v divadle Reduta, má přiblížit dnešní rozpolcenou společnost a neschopnost lidí diskutovat o problémech....

Celý článek

Setkání léčí. Už 29 let

2. 4. 2019

Začátek jara patří v Brně divadelníkům. Už 29 let se tu sjíždí studenti divadelních škol z celého světa, aby se zúčastnili festivalu Setkání/Encounter. 

Celý článek

V Brně se potkají mladí divadelníci, například z Filipín a Ruska

27. 3. 2019

Pořadatelé festivalu divadelních škol Setkání/Encounter letos v Brně přivítají studenty uměleckých akademií z Polska, Lotyšska, Ruska nebo Filipín. 

Celý článek

Stránky