Letní kino na radnici Brno-střed zahájí v pátek sezonu

Sezona letního kina na nádvoří radnice Brno-střed v Dominikánské ulici začne v pátek 28. června. Nabídne 64 filmů včetně některých, které nejsou v běžné distribuci. 

Bude se promítat každý den a za každého počasí, prozradily organizátorky letního kina ze spolku Noční motýl.

"V pátek začínáme ve 20:00. Vystoupí mladá alternativní brněnská kapela Panracek. Na jejich hudební vystoupení poté ve 21:30 naváže finská hudební komedie Heavy Trip, je to film o cestě neznámé trashmetalové kapely ze zapadlé finské vesnice na největší heavymetalový festival v Norsku," řekla Monika Šimková ze spolku Noční motýl.

"Promítáme filmy, které nejsou v běžné filmové distribuci k vidění. Dohromady diváci uvidí 64 snímků," řekla dramaturgyně Hana Šmerková. Návštěvníci se mohou těšit na německé filmy, skandinávské snímky nebo dokumenty, které se budou promítat každé pondělí.

"Milovníci české kinematografie se mohou těšit na film Ženy v běhu nebo Teroristka," řekla Šimková. Všechny filmové projekce budou v originálním znění s českými nebo anglickými titulky.

Letní kino na nádvoří radnice bude promítat až do 30. sprna. Jako závěrečný film organizátorky vybraly experimentální komedii Oldřicha Lipského a Miloše Macourka Happy end z roku 1967.

Promítání v červnu a v červenci začíná ve 21:30, v srpnu ve 21:00. Vstupné činí 100 korun, za německé filmy z cyklu Das Sommerkino diváci zaplatí jen 50 korun. Další letní kina mohou lidé navštívit na Špilberku, v areálu Městského divadla Brno nebo v Místodržitelském paláci, kde bude promítat filmy Univerzitní kino Scala ve spolupráci s Moravskou galerií.

Zdroj: 
čtk