Letní prázdniny v brněnské MHD budou letos bez velkých oprav, které by výrazněji zasáhly do trasování linek. Novinářům to dnes řekl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. Důvodem jsou podle něj velké dopravní stavby, které už tak pohyb po Brně komplikují, a zároveň dopravnímu podniku chybějí peníze na velké stavby.

Prázdninový jízdní řád se vrací do podoby z roku 2019

Podle Havránka však není žádný tramvajový úsek v takovém stavu, že by hrozilo větší omezování rychlosti či dokonce vyloučení provozu. V prázdninovém jízdním řádu vyjede více spojů než loni, protože se vrací do podoby roku 2019, tedy před pandemií covidu.

Šaliny nepojedou přes náměstí Svobody

Stejně jako loni nepojedou tramvaje od 1. července do 3. září přes náměstí Svobody, protože město bude opravovat dlažbu ve druhé části Masarykovy ulice. Linka 4 proto pojede po Husově ulici a linka 9 pojede Rooseveltovou ulicí.

Z Tomkova náměstí do Obřan autobusem

Od začátku prázdnin také přestanou jezdit tramvaje na půl roku z Tomkova náměstí do Obřan, protože kvůli stavbě velkého městského okruhu se bude opravovat kanalizace a trať překládat do nové polohy. „Linka 4 proto skončí na Tomkově náměstí. Lidé, kteří pojedou dále do Maloměřic a Obřan, sice mohou přesednout na autobus na Tomkově náměstí, ale jelikož by museli chodit nekomfortně přes stavbu, budeme je směřovat linkami 2 a 3 na Starou osadu, kde mohou přestoupit na autobus 75. Navíc odsud budou nově jezdit výlukové autobusy x45, aby byla kapacita dostatečná. Z Černých Polí také bude prodloužená do Obřan linka 72 častěji než dosud,“ řekl dopravní ředitel Jan Seitl.

Oprava úseku ve Vídeňské ulici se odkládá

Jedinou větší opravou, která se zatím odkládá, je úsek ve Vídeňské ulici mezi zastávkami Bohunická – Moravanské lány za 100 milionů korun. „Věřím, že se nám podaří získat dotaci, abychom ji mohli opravit později,“ řekl Havránek. Opravu budou potřebovat i mosty, a to z Křenové přes Svitavu a na Vídeňské a Renneské ulici přes Svratku, dodal generální ředitel. Tyto opravy však musí dopravní podnik koordinovat s městem.