fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Lezec Ondra je pošesté za sebou nejlepším sportovcem Brna

Sportovní lezec Adam Ondra se stal opět nejlepším sportovcem Brna. Anketu novinářů a členů Akademie brněnského sportu vyhrál pošesté za sebou. 
adamondra

Foto:

mvcr.cz

Mezi týmy získali ocenění brokoví střelci Komety, kteří odsunuli na druhé místo loňské hokejové mistry z Komety. Slavnostní vyhlášení výsledků se dnes uskutečnilo v hotelu Voroněž.

Ondra letos získal titul mistra světa i Evropy v lezení na obtížnost, v této disciplíně neprohrál žádný specializovaný závod a opanoval i Světový pohár. Neuspěl pouze v olympijské kombinaci na MS, kde kvůli kontaktu s nýtem při lezení na obtížnost neprošel do finále a propásl první šanci kvalifikovat se na hry v Tokiu. Olympijskou účast si pak ale bezpečně zajistil v dodatečné kvalifikaci koncem listopadu v Toulouse.

Za Ondrou skončil v anketě mistr Evropy ve střelecké disciplíně trap Jiří Lipták, třetí byl dráhový cyklista Tomáš Bábek, vítěz Evropských her na 1 km s pevným startem. Cyklisté Dukly skončili třetí i v kategorii týmů.

Akcí roku byla vyhlášena motocyklová Grand Prix. Do Sportovní síně slávy města Brna byli uvedeni halový mistr Evropy ve skoku do výšky z roku 1975 Vladimír Malý a dráhoví cyklisté Jiří Pokorný a Milan Puzrla.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT