Lidé na jihu Moravy oznámili za jediný den deset internetových podvodů
Foto:
ilustrační - Pixabay
Deset internetových podvodů, při nichž přišli celkem o milion korun, nahlásili v pondělí lidé policistům na jihu Moravy. Na internetových stránkách o tom informoval mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.
O nejvyšší částku, téměř 350.000 korun, připravili podvodníci pětapadesátiletého cizince žijícího v Brně. „K možnému zajímavému výdělku ho přilákal podvodný inzerát na investici do akcií počítačové společnosti. Během čtvrtroku posílal přesně podle pokynů podvodných bankéřů různé částky na různé účty. Když chtěl zisk z na první pohled velmi úspěšného investování převést na svůj účet, bankéři přestali komunikovat, Muž pochopil, že byl podveden,“ uvedl Malášek.
Podobný scénář přesvědčil k investování peněz do kryptoměn sedmadvacetiletého muže z Hodonínska
Také on využil služby podvodného bankéře, který mu pomohl instalovat do počítače nástroje umožňující vzdálenou správu. „Pak už jen napomáhal bankéři v zajímavých obchodech. Když zjistil, že nakoupená kryptoměna byla převedena na neznámý účet, pochopil, že byl podveden. Z jeho účtu zmizelo skoro dvě stě tisíc korun,“ doplnil Malášek.
Šestatřicetiletého Brňana připravila o více než 250.000 korun obava o bezpečí jeho peněz
Kontaktoval jej podvodník, který mu namluvil, že jeho účet je v ohrožení a instruoval jej, jak peníze vybrat a vložit na kryptoměnové konto. Když to muž udělal, podvodníci přestali komunikovat. Stejný scénář připravil o peníze i čtyřiačtyřicetiletou Brňanku, která podvodníkům takto poslala 40.000 korun.
Dalších šest lidí na jihu Moravy v pondělí nahlásilo stejný způsob internetového podvodu
„Jako prodávající vyplnili do podvodného internetového formuláře, tvářícího se jako stránky kurýrní služby, mimo jiné údaje ke svým kontům a z nich podvodníci pak odčerpali různé částky,“ uvedl policejní mluvčí. Celková škoda způsobená všemi podvody oznámenými v pondělí dosáhla jednoho milionu korun.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Cena vody se v Brně příští rok zvýší o 2,45 Kč, me…
- Aplikace Záchranka na jižní Moravě nově nabízí psy…
- Brno plánuje rekonstrukci části Denisových sadů za…
- Havrany nad Riviérou v Brně letos pohlídá Havraní …
- V Brně dnes začíná čtyřdenní cestovatelský veletrh…
- Městské části v Brně chtějí vlastní kroje, město n…
- Policisté v Brně dopadli zloděje tramvajových kabe…
- Po 60 letech se vrátí do krypty ostatky Jindřicha …
- Kateřinská jeskyně odkryla další tajemství, tentok…
- Ústavní soud: Lužní lesy na soutoku Moravy a Dyje …
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
