V autobusech směřujících ze Zlínského kraje do Brna si cestující mohou rezervovat místa. Od února spustil Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED) možnost rezervace sedadel na dálkových linkách. V tiskové zprávě to uvedl Jan Malý, manažer marketingu společnosti KOVED, která se o integrovanou dopravu v regionu stará.

Rezervační systém je dostupný na webových stránkách Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). „Cestující si vyhledá konkrétní spoj a trasu a následně si zvolí, jestli si předem zaplatí místenku i s jízdenkou nebo jestli si zarezervuje pouze místenku s tím, že jízdné uhradí až při nástupu do autobusu,“ uvedl jednatel společnosti KOVED Martin Štětkář.

Rezervovat si lze také cestu s invalidním vozíkem nebo kočárkem

„E-shop je postavený na rezervačním systému Bileto, díky němuž bude možné v budoucnu spoje IDZK rezervovat nejen na stránkách koordinátora, ale také v jiných aplikacích, kde jsou cestující zvyklí běžně nakupovat jízdenky,“ uvedl Malý.

V první fázi je rezervační systém otevřený pro linky 952 Luhačovice – Zlín – Kroměříž – Brno, 955 Zlín – Kroměříž – Brno, 990 Valašské Klobouky – Luhačovice – Uherské Hradiště – Brno a 995 Zlín – Uherské Hradiště – Střílky – Brno. V turistické sezoně bude fungovat také pro cyklobusové linky IDZK. V případě, že o rezervace bude ze strany cestujících zájem, plánuje je KOVED v budoucnu rozšířit i na další linky.