Lídryní krajské kandidátky ANO na jižní Moravě bude v podzimních volbách současná starostka Znojma Ivana Solařová. Kandidáty do senátních voleb budou ve volebním obvodě Brno-město Karin Podivinská, náměstkyně brněnské primátorky a radní městské části Královo Pole, a ve volebním obvodě Břeclav lékař a poslanec Miloslav Janulík. Na tiskové konferenci to sdělila dosavadní a pokračující krajská předsedkyně Alena Schillerová.

Podle Schillerové je ambicí ANO „vyhrát drtivě“ krajské a příští rok i sněmovní volby, aby nebylo možné složit koalici bez hnutí.

Solařová působí v politice poslední dva roky, kdy se stala novou tváří ANO ve Znojmě a rovnou se stala starostkou. Uvedla, že kraj má řadu problémů, které chce řešit. Podle ní kraj musí zlepšit dostupnost lékařské péče, zajistit dostatek řemeslníků tím, že bude výrazně popularizovat technické obory včetně učňovského školství a bude přizpůsobovat nabídku školství poptávce trhu. Uvedla také, že opravy silnic se dělají netransparentně a chce, aby se peníze na opravy rozprostřely do celého kraje.

Na druhém místě bude kandidovat krajský zastupitel a radní Břeclavi Milan Vojta, dále zastupitel Brna-Králova Pole Petr Souček, radní Blanska Jan Nečas a na pátém místě bude zastupitel Vyškova Pavel Horáček.

Celou kandidátku hnutí zveřejní po schválení celostátním Výborem hnutí ANO v květnu

Kdo stane v senátorském souboji, není zatím zřejmé. V brněnském obvodu končí mandát Mikuláši Bekovi (STAN), který je nyní i ministrem školství a obhajovat nebude. Hnutí STAN jako kandidáta avizovalo zastupitele Brna-střed a podnikatele Libora Zabloudila. Na Břeclavsku je nyní senátorem Rostislav Koštial (ODS), bývalý starosta Mikulova. Zda bude svůj mandát obhajovat, zatím není zřejmé. Jedním z protivníků má být předseda hnutí Přísaha Róbert Šlachta.