Telefonní linka Dopravního podniku města Brna řeší první dotazy poškozených z pondělní nehody tramvaje a trolejbusu. Volající se informují především o postupech kvůli možnému odškodnění. Při čelní srážce trolejbusu s tramvají v Křenové ulici se zranilo 40 lidí.

Dopravní podnik prostřednictvím zřízené linky zatím kontaktovalo sedm lidí, pět v úterý, dva dnes. "Lidé se chtějí většinou informovat, jak mají postupovat ohledně řešení pojistné události v případě, že jim vznikla majetková nebo nemajetková újma. Jeden účastník nás požádal o zprostředkování konzultace s odborným psychologem," řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Účastníci nehody mohou dopravní podnik kontaktovat na telefonním čísle 543171131. Pověřený pracovník právního oddělení jim poskytne potřebné informace a může pomoci s řešením záležitostí spojených s nehodou.

"S ohledem na to, že řada účastníků nehody je stále v péči lékařů, zatím nepředpokládáme, že bychom linku rušili. Tímto bychom chtěli informovat, že je rovněž možné, aby se na linku obrátili příbuzní poškozených, aby si pro své blízké tyto informace zjistili," doplnila mluvčí Tomaštíková.

Poškození mají nárok na náhradu majetkové i nemajetkové újmy. Podle Tomáše Becka ze společnosti Vindicia, která se zabývá odškodněním, může v případě zlomenin či operací jít odškodnění až do statisíců až milionu.

"Do odškodnění se započítává nejen bolestné, ale také ušlá mzda, ošetřovné, cestovné, například návštěvy rodiny v nemocnici, a snížení společenského uplatnění," uvedl už dříve Beck.

Nehoda se stala v pondělí před 14:00 a téměř na šest hodin zablokovala Křenovou ulici. Zraněno bylo 40 lidí, z toho 13 těžce a středně těžce. Příčina nehody se vyšetřuje, podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala šlo buď o technickou závadu, nebo o selhání člověka. Podle policie bude vyšetřování trvat měsíce, bude třeba vyslechnout desítky svědků.