Domácí po středečním vyřazení Spartou v poháru vstoupili jako favorit do utkání aktivněji a
už v 9. minutě Matocha ostrou ranou donutil k zákroku hostujícího gólmana Vejmolu. Ve 23. minutě spálil gólovou šanci líšeňský kanonýr Silný a o dvě minuty později střílel ve vápně domácích Tureček, ale Veselý si s jeho ranou poradil.

Šance pak na obou stranách střídala šanci. A v 35. minutě po faulu na hostujícího Lacka nechal sudí Batík pokračovat ve hře a Jihlava z rychlého brejku otevřela skóre, když se z hranice šestnáctky trefil Selnar – 0:1. „Nebyl jsem spokojený se vstupem do zápasu, když jsme se 25 minut hledali. Poté jsme se zvedli a naše aktivita vygradovala gólem,“ komentoval trenér Jihlavy Jan Kameník.

Jenže líšeňským borcům stačily pouhé dvě minuty na to, aby se vrátili do zápasu: po rohu skóroval Jeřábek – 1:1. „Bylo štěstí, že jsme hned vyrovnali, že nás to vrátilo zpátky do zápasu,“ poznamenal kouč domácích Milan Valachovič.
V závěru první půle mohl skórovat jihlavský Vedral, ale gólman Veselý skvělým zákrokem změnu remízového stavu nepřipustil.

Do druhé půle vstoupili domácí opět lépe a aktivněji, ale na první zajímavější šanci se čekalo čtvrt hodiny. Po hodině hry pálil z hranice šestnáctky záložník Líšně Málek, ale Vejmola svůj fantastický výkon vyšperkoval dalším parádním zákrokem. V 84. minutě nebezpečně hlavičkoval Silný, ale opět jen do rukavic připraveného brankáře Vysočiny. S blížícím se závěrem fotbalisté v bílých dresech nadále tlačili a chtěli rozhodnout. V 87. minutě opět pálil nebezpečně Silný, ale jen o chlup svatyni Vejmoly minul. A hned poté ho ve vápně ve velké šanci uvolnil střídající Zikl, ovšem domácí kanonýr pálil pro změnu nad břevno.

A když už se zdálo, že Jihlava z Brna odjede s bodem za remízu, zahrál v nastaveném čase rukou ve vápně Svoboda a Silný z nařízené penalty rozhodl, že tři body za vítězství 2:1 zůstanou v Líšni. „Na penalty je u nás jednička Málek, ale Honza Silný to vzal na sebe, měl sebevědomí a penaltu proměnil,“ podotkl kouč Valachovič. Výborný brankář Vejmola, který celý zápas držel šance Jihlavy na bod za remízu, přitom směr Silného penalty ke své pravé tyči vystihl a po míči skočil. „Reakce na Silného ránu byla spíš intuitivní a možná jsem si na míč i lehce sáhl, ale nestačilo to na to, abych to mohl vytěsnit. Kopnul to dobře,“ řekl Luděk Vejmola, kterému se mu chytalo dobře, ale konečným  výsledkem byl podle něj jeho výkon znehodnocený.

Rozhodnutí z pokutového kopu mrzelo i jihlavského trenéra. „Domácí ale šli za výsledkem víc než my. Propadávali jsme v odražených míčích a je třeba uznat, že Líšeň shodou šťastných okolností a individuální chybou našeho hráče si vynutil pokutový kop a vyhrál,“ shrnul Jan Kameník.