Začátek utkání, které se hrálo ve větrném počasí, patřil domácím a první šanci měl už v 7. minutě Kučera, ale jihlavský gólman Lancman jeho hlavičku vytáhl na roh. O tři minuty později to už bylo 1:0, když Silný našel ve vápně Lutonského a ten překonal brankáře hostů. „Bylo to po ztrátě míče soupeře, dal jsem to na levou tyčku,“ upřesnil pak do televizní kamery Milan Lutonský.

Po půlhodině hry domácího brankáře Veselého prověřil dalekonosnou ránou Lacko. Na druhé straně se po centru Paška mohl trefit nejlepší střelec Líšně Málek, ale jeho hlavička jen zazvonila o břevno. Vzápětí mohla Vysočina vyrovnat. Vedral přetlačil Jeřábka a stál sám před Veselým, domácí brankář se ale blýskl skvělým zákrokem. V závěru poločasu měla víc ze hry Jihlava, která těžila i z toho, že hrála právě po větru. Vedral pak na konci půle zakončoval po centru těsně vedle branky.

„Začátek utkání byl pro Líšeň spravedlivý, hosté pak byli lepší, ale jsem zvědavý, jak se vypořádají se hrou proti větru v druhém poločase,“ poznamenal o přestávce v roli komentátora bývalý hráč Zbrojovky Brno Jan Trousil.

Hosté jako by jeho slova slyšeli, protože začali druhý poločas aktivněji a brzy mohl vyrovnat Ševčík. Veselý jeho ránu vytěsnil a dorážce zamezil Elekana. Na druhé straně si dal po centru Kršky málem vlastní gól Vlček.

Největší šance Jihlavy přišly po hodině hry. Nejprve hosté chtěli po sporném zákroku Otrísala na Patráka penaltu. Odraženého míče se ujal Vedral, ale jeho rána šla do levé tyče. Pak se dostal do hry nejlepší střelec hostů Klobása, který vystřídal Shudeiwu a hned po minutě mohl srovnat, trefil však pro změnu břevno. Za dalších sedm minut měl Klobása další tutovku, jenže domácího brankáře mezi nohy neprostřelil.

A deset minut před koncem hosté spálených šancí litovali, když si na centr líšeňského tahouna Málka naskočil Pašek, jeho koníček hlavou šel sice do tyče, ale u dorážky byl jako první Jeřábek, který dotlačil míč do sítě – 2:0. „Sedm hráčů Jihlavy bylo v pokutovém území, přesto Paška neubránili a vůbec nereagovali na odražený balón,“ okomentoval rozhodující gól Jan Trousil.

Kouč domácích Milan Valachovič přiznal, že od 20. minuty byla Jihlava lepším týmem a jeho svěřenci měli štěstí. „Dneska to byl zápas gólmana Veselého, který byl naším nejlepším hráčem. Podržel kluky a utkání jsme zvládli,“ uvedl trenér Líšně.

Marvani tak ani po 16. kole druhé ligy doma neokusili porážku. Neprohrála už osmkrát v řadě a bodově se na druhém místě dotáhla na první Hradec Králové, který má ale zápas k dobru. Jihlava na jaře ještě nevyhrála a je těsně nad pásmem sestupu.

„Tady jsme prostě měli bodovat. Zápas se hraje na branky, soupeř dal dvě, my jsme nedali žádnou, i když jsme měli skoro celý zápas převahu a těch šancí jsme si vytvořili hodně na to, abychom dali gól. Potýkáme se v posledních zápasech se špatnou koncovkou a nedokážeme skórovat,“ posteskl si trenér hostů Aleš Křeček.