Začátek utkání, které se opět hrálo v silném větru, patřil hostům, ale v 9. minutě udeřili domácí, když po přímém kopu a zpětné přihrávce propálil Kučera balón až za záda gólmana Dukly Rady – 1:0 pro Líšeň. Pražané pak měli šanci na vyrovnání, ale brněnská obrana odvrátila přímý kop Součka na roh, který také zůstal bez efektu.

Ve 22. minutě šel Silný na gólmana Radu a po souboji s obráncem ve vápně upadl, píšťalka rozhodčího Matějčka však zůstala němá. Poté měli víc ze hry hosté v červených dresech, ovšem po necelé půlhodině hry zatáhl líšeňský ostrostřelec Málek  míč po pravé straně a Silný po jeho centru přehlavičkoval brankáře hostů na 2:0.

„Musím pochválit kluky za to, že splnili do puntíku pokyny, jak s Duklou hrát,“ poznamenal trenér Líšně Milan Valachovič k faktu, že Pražané sice víc drželi míč na svých kopačkách, ale jeho svěřenci byli agresivnější a lépe soupeře dostupovali.

Šest minut po změně stran hostující Trávníček jen těsně minul branku Veselého a o tři minuty stejný hráč Dukly z přímého kopu vysoko přestřelil. V 61. minutě tak domácí ztrestali Pražany z protiútoku, když Kučera po přihrávce Silného dal svůj druhý gól v zápase na 3:0. „Určitě je to vzpruha do kabiny po prohraném zápase ve Vlašimi. Dva góly v zápase jsem dal naposledy Frýdku-Místku, když jsem hrál ještě za Vítkovice,“ usmíval se střelec Jakub Kučera.

Hosty mohl dorazit čtvrtým gólem útočník Silný, který šel nejprve sám na Radu, ale neproměnil a o chvíli později nastřelil hlavičkou břevno. To zvonilo i v 80. minutě, kdy se pokoušel ve vápně Dukly prosadit střídající Zikl, který naskočil právě za Silného.

Zahozené tutovky však trenéra Valachoviče nemrzely, protože už od pondělí cítil po nedělní prohře 1:2 ve Vlašimi velkou motivaci borců v bílých dresech. „Před dvěma třemi lety se nikomu nesnilo o tom, že Líšeň bude hrát mistrovské zápasy s Duklou, se kterou jsme na podzim v Praze remizovali poté, co vyrovnala v nastavení. Dukla je jedenáctinásobný mistr Československa, hrály za ni takové legendy jako Masopust, Nehoda či Nedvěd. A my jsme ji dneska porazili 3:0, což je pro Líšeň historický úspěch,“ rozplýval se po zápase kouč Valachovič.

Marvani se po výhře nad Pražany posunuli na druhé místo druholigové tabulky za Hradec Králové, který má však stejně jako třetí Prostějov zápas k dobru. V nabitém programu pak čeká líšeňské fotbalisty sobotní zápas v zatím páté Chrudimi.