Lupič s nožem přepadl v Brně čerpací stanici, odnesl si desítky tisíc

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

 Dosud neznámý pachatel přepadl s kuchyňským nožem v ruce čerpací stanici v Brně – Židenicích. Odnesl si několik desítek tisíc korun. Na policejním webu to oznámil mluvčí policie Petr Vala. Po lupiči policisté pátrají a žádají veřejnost o pomoc.

Lupič čerpací stanici přepadl minulou středu večer. "Maskovaný muž na prázdnou pumpu přišel o půl desáté večer, a rovnou si to namířil přímo k pokladně. Tam po vystrašené ženě požadoval okamžité vydání veškerých finančních prostředků, přičemž jí vyhrožoval 25centimetrovou čepelí," sdělil mluvčí. Jakmile muž peníze získal, z místa utekl služebním vchodem směrem do Svatoplukovy ulice.

Policie po pachateli stále pátrá. Česky hovořící lupič byl asi 175 centimetrů vysoký, velmi štíhlé postavy a ve věku kolem 20 až 25 let. Oblečen byl pravděpodobně do tmavě modré bundy s kapucí, která měla na levé straně červené doplňky. Na sobě měl šedé kalhoty se zipy a na nohou černou obuv. Na obličeji měl nasazený bílý respirátor, na rukou pak jednorázové rukavice. Peníze si odnesl ve žluto-bílé igelitové tašce. Policie zveřejnila záznam z loupeže. Poznatky k muži mohou lidé volat na tísňovou linku 158.

Zdroj: 
čtk