Lyžařské areály na jihu Moravy byly o víkendu naplněné

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Zalyžovat si přijely stovky lidí. Lyžuje se na Blanensku, Břeclavsku i Hodonínsku.

Víkendovou návštěvnost si pochvalují například v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku. "Kapacitně jedeme naplno, přitom je to akorát, kdy jsou plná lana, ale netvoří se fronty. Zalyžovaly si stovky lidí. V sobotu jsme zprovoznili dětský park, ve středu pak máme v plánu zprovoznit další vlek," uvedl za areál Vlastimil Jílek. Areál loni změnil majitele, je zde nová sjezdovka a vlek.

Na Blanensku se Lyžuje i v nedaleké Olešnici. "Sobota byla trošku slabší, neděle byla standardně výborná, krásné počasí vytáhlo na svah stovky lidí. Sníh je pěkně zmrzlý, do rána jsme tu měli minus dva stupně, ideální stav," řekl za středisko František Jílek. Areál nabízí sjezdovku o délce 500 metrů se stometrovým převýšením.

Lyžuje se i v Němčičkách na Břeclavsku, kde je na svahu položený umělý povrch, který je zasněžovaný. "Podmínky pro lyžování jsou teď vynikající, přijely stovky zájemců. Pro děti tu máme i menší kopeček na sáňkování. Když nikde jinde sníh není, i děti se tu vyřádí," uvedl za areál Jaroslav Stávek.

Od pátku se lyžuje i ve Filipově údolí na Hodonínsku, podle webu se nyní jezdí na tři čtvrtě délky hlavní sjezdovky. V provozu je jeden vlek ze tří.

 

Zdroj: 
čtk