V klubu modrobílých se budou podle Zábranského, kterého na střídačce nahradí nový trenér Jiří Kalous, měnit téměř všechny kompetence. „Z pozice jediného majitele a nejvýš postaveného manažera mám samozřejmě zodpovědnost za výsledky A-mužstva, ale pravdou je, že hodně věcí jsem delegoval na Jirku Kalouse, který si skládá realizační tým. Mým přáním bylo, aby v něm pokračoval Jirka Horáček a Jožo Kováčik, dva velcí komeťáci, kteří tomu mají co dát. Co se týče kondičního trenéra a trenéra brankářů, to už je vyloženě na Jirkovi,“ svěřil se Zábranský.

Podle něj musí kádr áčka posílit. „Některé podpisy a rozhodnutí o skladbě mužstva už jsou hotové. Chtěli bychom přivést dva obránce, určitě i někoho do útoku a vytvořit širší kádr. Jak jsem naznačil, veškerá tato rozhodnutí bude mít v kompetenci Jirka Kalous s Pavlem Zubíčkem. Já to chci v podstatě jen hlídat z ekonomické stránky, abychom drželi rozpočet,“ vysvětlil majitel Komety.
Ten prozradil, že dosavadní sportovní sekretář a manažer mládeže Pavel Zubíček se stane sportovním manažerem A-týmu. „Jak už jsem říkal, plně si uvědomujeme problém s mládeží. Juniory navíc čeká těžká sestupová sezona, takže i z tohoto důvodu Radka Bělohlava doplní Honza Zachrla. Ten bude kromě pozice trenéra plnit i roli sportovního ředitele klubu,“ uvedl Libor Zábranský.
A přiznal, že kdyby loni a letos nešlo o covidovou sezonu, tak by si na střídačku v roli hlavního kouče nestoupl. „Z tohoto pohledu se jednalo o strašně těžkou sezonu. Jako majitel firmy a generální manažer si ekonomické dopady, které se na nás řítí, samozřejmě plně uvědomuji. Zároveň ale věřím, že to Kometa i celé hokejové hnutí zvládne,“ věří Zábranský.

V souvislosti s koronavirovou krizí by si přál, aby mohly děti zase konečně sportovat, hýbat se a trénovat. „Celkově si myslím, že naše mládež ke sportu úplně netíhne a kvůli covidu je to ještě o to horší. Přivést děti ke sportu, to bude pro nás, dospěláky, obrovský úkol do budoucna. Teď nemluvím jen o hokeji. Bude to těžké, ale hodně důležité,“ sdělil bývalý hokejový obránce, který se stal většinovým vlastníkem Komety před 16 lety.

Zábranský se také v závěru rozhovoru pro klubový web dotkl tématu, které rezonuje brněnskou veřejností: výstavba nové multifunkční haly u výstaviště. „Bude probíhat výběrové řízení na pronajímatele nové arény, o které se jednoznačně chceme ucházet. Dodělávají se veškeré dokumentace, ale to vše je v řešení projektantů, architektů a stavebního úřadu. Mám jen pozitivní informace, vše běží podle plánu. Bylo by to úžasné, kdyby to vyšlo,“ dodal majitel Komety s tím, že pokud se vyplní předpoklady, mělo by se začít stavět v lednu příštího roku.