Slovenská hokejová reprezentace pokračuje v přípravě na domácí mistrovství světa v Košicích a Bratislavě už i s posilami z NHL. K týmu trénera Craiga Ramsayho se přidali útočníci Tomáš Tatar, Richard Pánik a obránci Christián Jaroš s Andrejem Sekerou. Doposud však nebyla vyřešena otázka brankářů. Ke dvojici Denis Godla a Július Hudáček se z české extraligy v úterý připojil brněnský brankář Marek Čiliak, který zabojuje o účast na MS! Slováky v nejbližší době čeká dvojzápas proti Česku v rámci série Euro Hockey Challenge (26. a 27. dubna 2019, v Trenčíně a Nitře).

„Jsem rád za nominaci do slovenské reprezentace a moc se na kluky zase po roce těším. Čekají nás zápasy s českým týmem, což budou skvělé souboje. Další program zatím neřeším. Zatím ještě nevím, jak to bude vypadat s ohledem na mistrovství světa. Samozřejmě bych se rád na něj probojoval a zahrál si na něm, to je sen každého hráče," říká gólman Komety Marek Čiliak.

Gólman Komety má výborné předpoklady na to, aby se stal na domácím mistrovství světa jedničkou svého týmu. Na loňském šampionátu rozhodně nezklamal a i letos si udržoval perfektní formu. Především v play-off dosahoval s Kometou výborných čísel. Jeho úspěšnost zákroků dosahovala přes 93 procent. Ve slovenském týmu doposud odehrál Marek Čiliak devět zápasů. Denis Godla osm a nejzkušenější Július Hudáček má na svém kontě 45 zápasů.