Známý maxijedlík Jaroslav Němec má zřejmě bezedný žaludek. Pokračuje totiž v letních výkonech takovým tempem, že nad ním leckdo kroutí nevěřícně hlavou. O víkendu totiž stihl během několika hodin sníst nejprve dvanáct gulášů s chlebem a pivem a stejný počet koblih! A protože ještě pořád neměl dost, přihlásil se prý spíš z legrace do soutěže v pití piva a prohrál s vítězem o půl sekundy!

Chleba a pivo ho prý zbrzdilo

Vyučený kuchař si to nejdřív rozdal s trojicí soupeřů na Gulášfestu ve Velké Bíteši. Během pouhých pěti minut snědl dvanáct gulášů s krajícem chleba a půllitrem piva. „Kdybych k tomu nejedl chléb a nepil pivo, tak bych gulášů snědl ještě víc. Jedna porce přitom měla asi 250 gramů. Ale guláš se dobře jí, navíc ho mám rád. Ještě před soutěží jsem si dal tři porce jen tak na ochutnání,“ sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN Jarda Němec.

Maxijedlík klame tělem

Když se na něj přitom člověk podívá, tak si říká: Kam ten chlap všechno to jídlo dává? Maxijedlík ale s úsměvem říká, že svou štíhlou postavou tak trochu klame tělem. „V pojídání různých jídel totiž ve světě vynikají třeba Číňané nebo Japonci. A z mých vlastních zkušeností ze soutěží vím, že toho do sebe víc nasoukají spíš hubeňouři než lamželeza,“ řekl Němec.

Koblihy ještě spláchl pivem

Tomu ale zdaleka výkon z Velké Bíteše nestačil, tak se rozjel do Brna na Líšeňský pivní festival. V líšeňském pivovaru se původně mělo jíst 24 koblih s nugátovou náplní a bílou čokoládou. „Pak to ale kvůli horkému počasí snížili na polovinu,“ dodal maxijedlík. Tucet sladkých koulí do sebe nasoukal jako první během pouhých 80 vteřin. Motivace byla jasná: za výhru bral tisícovku! „A pak jsem to zakončil soutěží v pití piva. Šel jsem do toho spíš z legrace a byl jsem nakonec druhý jen o půl vteřiny,“ uvedl rodák z Bystrého u Poličky.