Známý maxijedlík Jaroslav Němec posunul své výkony do dalšího levelu. V sobotu sedl na kolo, ujel víc než 50 kilometrů, dal si tři piva a pak ve čtyřicetistupňovém vedru vyhrál soutěž v pojídání kilogramu halušek s bryndzou. Titul Haluškový king mu ale nestačil a na tradičních Ovčáckých slavnostech v přírodním areálu Zlobice u Malhostovic na Brněnsku ještě získal bronz ve Vidláckém víceboji.

Dal si tři piva na žízeň

Soutěž v pojídání bryndzových halušek začínala na Ovenáliích 2023 v pravé poledne. A maxijedlík se rozhodl, že tam z rodného Bystrého u Poličky pojede na kole. „Vyrazil jsem kolem osmé hodiny ráno a dorazil jsem tam zhruba v deset. Ujel jsem dvaapadesát kilometrů. Dal jsem si pak během dvou hodin na žízeň tři piva, to první jsem vypil na ex,“ líčil zpravodajskému portálu BRŇAN Jarda Němec.

Halušky nemohli v horku zapíjet

Pak si s dalšími devíti soutěžícími sedli k mísám, které obsahovaly kilogram halušek s bryndzou. Tuhle výživnou nálož, která leckomu doslova pořádně leží v žaludku, museli spořádat do deseti minut. „Byl to fakt masakr, protože jsme seděli na přímém slunci a teploměr v blízké hospodě prý ukazoval 45 stupňů Celsia. Navíc jsme nemohli halušky zapíjet, takže v tom vedru opravdu špatně klouzaly do krku,“ popsal podmínky maxijedlík. Ten přesto zvedl prázdnou misku nad hlavu jako první. „Někteří ale halušky ani během těch deseti minut nedojedli,“ dodal Němec.

Střihl si ještě Vidlácký víceboj a skončil třetí

Výsledný čas prvenství se nedověděl, nicméně si svůj výkon považuje právě kvůli extrémním podmínkám. „Byl jsem i na jiné soutěži, kdy se mohly halušky zapíjet. Na Ovenáliích to však byl tentokrát opravdu mazec, protože vedro bylo úmorné. Halušky s bryndzou ale miluju a mám je radši než se zelím a uzeným masem,“ vysvětlil maxijedlík. K vítězství v soutěži jedlíků pak ještě přidal třetí místo ve Vidláckém víceboji. „Tam jsem se přihlásil spíš z legrace, ale potěšilo mě to,“ usmíval se Jarda, který na slavnostech ochutnal třeba ovčí klobásky a další lahůdky. Pak zase sedl na bicykl a jel domů.