Známý maxijedlík Jaroslav Němec si připsal další úctyhodný výkon, když během šesti hodin dokázal nejprve v Břeclavi během pěti minut spořádat přes dvě kila rajčat a pak v Šiklandu vyhrál soutěž v pojídání kilogramových burgerů, ke kterým se muselo vypít jedno pivo.

Rajčata nejprve polykal celá, pak je kousal

Původní cíl maxijedlíka na břeclavských Slavnostech rajčat byl přitom ještě smělejší: „Za pět minut jsem chtěl sníst 300 malých cherry rajčátek,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN Jarda Němec. Nakonec však byla rajčata větší, než čekal. Přesto jich v daném limitu dokázal spořádat 129. „Co vím, tak ve světě ještě nikdo jiný nic podobného nezkoušel a nedokázal. Rajčata byla zralá tak akorát, takže se poměrně dobře kousala. Ze začátku jsem je polykal celá, pak už jsem je musel kousat,“ popsal svůj rekordní výkon rodák z Bystrého u Poličky.

Těžko mu nebylo

Červené plody byly podle něj sladké, takže mu po nich těžko nebylo. „Rajče je plné vody a dá se označit za lehké zdravé jídlo. Rychle jsem to strávil, ochutnal ještě několik rajčatových pochoutek a odpoledne už jsem měl zase hlad,“ usmíval se vyučený kuchař.

Po rajčatech jel na burger

A když zjistil, že by cestou domů mohl ještě ve westernovém městečku Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem stihnout soutěž v pojídání kilogramových burgerů Šikland burger champion, neváhal a jel. „Moc jsem nevěřil, že vyhraju. Byla tam velká konkurence, celkem nás soutěžilo deset. Ale motivovala mě výhra v podobě 2000 korun, lahve whisky a poháru pro vítěze,“ uvedl Němec.

Museli k tomu vypít půllitr piva

Kilogramový burger, ke kterému musel každý jedlík vypít pivo, tvořily čtyři plátky mletého masa, zelenina a hořčice v klasické hamburgerové housce. „Byl výborný! Ani nevím, za jak dlouho jsem ho snědl, ale odhaduji, že to bylo do čtyř minut,“ dodal maxijedlík, který tak slavil další triumf.