Tohoto borce jen tak něco nezlomí! Známý maxijedlík Jaroslav Němec vytvořil na Meruňkobraní v Židlochovicích na Brněnsku další rekord, když v horkém počasí spořádal 26 kynutých meruňkových knedlíků. Zároveň tím vytvořil rekord zmíněné akce a pokořil tak loňský výkon další jedlíka Radima Dvořáčka, který snědl o pět knedlíků méně.

Knedlíky jedli ve čtyřicetistupňovém vedru

„Byl to docela mazec! Na sluníčku bylo přes 40 stupňů Celsia, takže pojídání ovocných knedlíků bylo opravdu fyzicky náročné,“ svěřil se zpravodajskému portálu BRŇAN Jarda Němec. Na toho stejně jako na soupeře čekaly kynuté meruňkové knedlíky od známého výrobce Svobody. „Jeden knedlík měl 114 gramů,“ upřesnil maxijedlík.

Počítaly se pecky v miskách

Ten zvolil pro soutěž v Židlochovicích jednoduchou taktiku: jednou rukou do sebe soukal knedlíky a druhou rukou jídlo zapíjel vodou. „Jedlo se na časový limit 15 minut. Pecky se plivaly do misky a pak se počítaly. A pak se jednoduše spočítalo, kolik toho kdo snědl,“ vysvětlil rodák z Bystrého u Poličky.

Snědl tři kila pochoutky

Jaroslav Němec nakonec spořádal úctyhodných 26 knedlíků, což jsou necelé tři kilogramy sladké letní pochoutky. „A je klidně možné, že jsem nějakou tu pecku na začátku spolkl, takže těch snězených knedlíků bylo možná víc. Meruňky v knedlících byly totiž docela velké a pecky naopak malé,“ usmíval se maxijedlík. Toho i další borce povzbuzoval moderátor vtipnou rýmovačkou „Ukaž, že jsi jedlík, vsuň tam ještě knedlík!“

Vytvořil nový rekord

Jarda každopádně vytvořil nový rekord Meruňkobraní v Židlochovicích, když překonal loňský výkon svého kolegy Radima Dvořáčka, který snědl 21 knedlíků. O kvalitě Němcova výkonu svědčí i to, že druhý borec v pořadí snědl o deset knedlíků méně. Maxijedlík přitom ještě před účastí v soutěži na Brněnsku dokázal na jiné akci vypít dvě litrová pštrosí vejce! A protože se nebojí žádné extrémní výzvy, čeká ho v sobotu 12. srpna v Břeclavi rajčatový masakr: za 5 minut se bude snažit sníst co nejvíc cherry rajčátek!