Pro bývalou špičkovou brněnskou tenistku Lucii Šafářovou, která si nyní užívá mateřskou dovolenou s dcerou Leontýnkou, je ctí být ambasadorkou Olympijského festivalu v Brně. Ten se odehraje v policejním areálu SKP Kometa vedle Riviéry od 23. července do 8. srpna.

„Už se na to těším, protože přece jen ten uplynulý covidový rok byl hodně náročný. Teď už se to ale pomalu vrací do normálního stavu, kdy lidé můžou sportovat a ke sportu se vrací i děti. Myslím si, že právě pro ně bude Olympijský festival šancí vyzkoušet si různé olympijské sporty, ať už tradiční nebo i netradiční. A přitom bude kopec zábavy,“ usmívala se čtyřiatřicetiletá Lucie Šafářová, která na úvodní brífink k festivalu dorazila se svým partnerem, vynikajícím hokejistou Tomášem Plekancem.

Návštěvníci Olympijského festivalu budou také kromě sportování fandit českým a především brněnským sportovcům na olympiádě. A šance na zisk medailí třeba právě v ženském tenisu vidí Lucie Šafářová, která před pěti lety dovezla s Barborou Strýcovou bronz ze čtyřhry na olympiádě v brazilském Riu, hodně vysoko.

„Máme tam spoustu želízek v ohni. V Riu jsme byly tři, kdo získal medaile, takže doufám, že těch medailí teď bude ještě víc. Holky by mohly zabodovat jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře,“ sdělila zpravodajskému portálu BRŇAN tenistka.

Zisk bronzu v Riu pro ni zůstává nejsilnější vzpomínkou při ohlédnutí za bohatou kariérou. „Je krásné zažít a užít si tři olympiády, ale myslím, že to stačí. Na čtvrtou už bych asi teď nejela,“ dodala s úsměvem levou rukou hrající blondýnka.

Ta teď při péči o dcerku Leontýnku po očku sleduje i grandslamový tenisový turnaj Roland Garros v Paříži. „Vzpomínky na tento turnaj jsou taky krásné, ale ruka po raketě mě už nesvrbí, protože vím, co to obnáší, abych tam mohla být a hrát. Pro tenisty je totiž kvůli koronaviru náročné být a hrát zavřený v bublině,“ uvedla Lucie Šafářová.

Podle ní můžou české tenistky letos na Roland Garros uspět. „Máme spoustu mladých talentovaných hráček a jsem ráda, když se jim daří. Úžasnou část kariéry teď prožívá třeba Bára Krejčíková, hraje skvělý tenis a má výborné výsledky, takže má šanci uspět jak v Paříži, tak v Tokiu,“ míní brněnská rodačka, která na Roland Garrose triumfovala hned dvakrát, když vyhrála čtyřhru po boku Američanky Bethanie Mattekové-Sandsové.

Tenisovou raketu však úplně na hřebík nepověsila. „Chodím si zahrát s Tomášem a neteřemi, protože tenis mě pořád baví. Ráda si také zacvičím a mám ráda všechny sporty. Ale komentovat tenis třeba pro televizi nebo rozhlas se zatím nechystám,“ dodala Lucie Šafářová.