fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Mendelova univerzita představí na dnu otevřených dveří nový bakalářský program

Foto:

ilustrační - Pixabay

Nový bakalářský program Pivovarství a sladařství představí zájemcům o studium Mendelova univerzita při prvním celouniverzitním dni otevřených dveří. Uskuteční se v pátek 3. února, kdy se veřejnosti otevřou všechny fakulty školy v Brně i v Lednici. Univerzita o tom informovala v tiskové zprávě.

Agronomická fakulta představí své studijní programy včetně nového Pivovarství a sladařství, které je prvním profesně zaměřeným studijním programem v oboru. „Studenti budou mít 12 týdnů praxe. Pivovarství a sladařství obsahuje menší množství předmětů teoretického základu, jako je angličtina nebo matematika, díky tomu se studenti mohou naplno věnovat výrobní oblasti. Cílem studijního programu je udržovat vysokou profesní čest tradiční cechovní výroby v Česku,“ uvedl garant programu Tomáš Gregor.

Kromě přednáškových místností, laboratoří a školních potravinářských provozů uvidí návštěvníci například eye-trackingovou laboratoř nebo laboratoř inteligentních systémů, kde se vyučuje robotika či umělá inteligence. Zavítají do dílen, které využívají studenti dřevostavitelství či designéři nábytku. Jejich návrhy či prototypy si mohou prohlédnout v univerzitním showroomu. K vidění bude i experimentální měřicí modul, s jehož pomocí výzkumníci zkoumají konstrukční vlastnosti dřevostaveb. V Lednici bude možné vstoupit do skleníků, tematických zahrad a ateliérů floristiky či krajinářských architektů.

Otevřený bude i minipivovar a sladovna

Infostánky všech fakult najdou návštěvníci v přízemí budovy Q, u nich budou na otázky odpovídat nejen studijní referentky, ale také studenti. „Současní studenti mohou uchazečům lépe odpovědět na časté dotazy týkající se náročnosti studia či studentského života obecně. Studenti mají zkušenosti čerstvě v paměti a pozitivní roli hraje i menší věkový odstup, díky kterému se uchazeči nebojí své vrstevníky oslovit,“ uvedl Jiří Skládanka, prorektor pro internacionalizaci a vnější vztahy.

Mimořádně se účastníkům dne otevřených dveří nabízí vstup do Botanické zahrady a arboreta Mendelu, oázy zeleně a klidu v centru města. Po předchozí rezervaci bude možné navštívit i Školní lesní podnik Křtiny. Autobus zájemce vyzvedne přímo v kampusu.

Líbí se mi

2
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT