fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Mendelova univerzita v Brně bude bez rektora, Vojtěch Adam rezignoval, měl nastoupit v úterý

foto-mzlu

Foto:

redakce (archiv)

Vojtěch Adam se rozhodl rezignovat na funkci rektora Mendelovy univerzity v Brně, do které měl nastoupit zítra. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí školy Filip Vrána.

Adam svou rezignaci dnes předal písemně vedení školy.  rezignovat na funkci rektora Mendelovy univerzity v Brně, do které měl nastoupit 1. února 2022. Svou rezignaci dnes sdělil dopisem vedení univerzity. Jeho kroky souvisí se závěry etické komise a následným vývojem celého případu.

„Je o mně známo, že vědou žiji. Nejsem člověkem, který by chodil přes mrtvoly nebo lpěl na funkcích. A ačkoliv je tento krok pro mě nesmírně těžký, nechci za žádných okolností, byť jen náznakem, rozdělovat akademickou obec a zatěžovat Mendelovu univerzitu v Brně. Zároveň nechci univerzitě do budoucna způsobit jakékoli problémy související s mým rektorováním," uvedl v rezignačním dopise Adam.

Mendelova univerzita v Brně má podle něj větší váhu než akademická kariéra jednotlivce. „Pevně věřím, že využiji pomyslně řečeno druhé šance a budu pokračovat v oblasti vědy, ve které jsem – neskromně říkám – přinesl řadu užitečného," uvedl Adam.

Zvážit rezignaci v minulých dnech Adamovi doporučila rektorka MENDELU Danuše Nerudová. „Učinit tuto výzvu pro mne nebylo jednoduché, nejen proto, že jitří emoce uvnitř i vně univerzity, ale protože si vážím práce a mimořádných úspěchů profesora Adama. Proto jsem s ním také celou záležitost v posledních dnech intenzivně probírala a děkuji, že k tomu našel sílu i přesto, že se potýká s nemocí," uvedla Nerudová.

Adam podle ní potvrdil, že univerzita je pro něj důležitější než osobní prospěch. „Nesmírně si jeho rozhodnutí vážím, protože vím, jak těžké pro něj bylo. Děkuji mu za něj svým jménem i jménem Mendelovy univerzity a obracím se k celé akademické obci s prosbou, aby Vojtěchovi Adamovi dala možnost očistit své jméno, protože tu šanci si zaslouží," uzavřela Nerudová.

 

 

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT