Nemocnice ve městě Brně hledají kvalifikovaný personál, především zdravotní sestry. Město se jim snaží vyjít vstříc, a to pomocí sdíleného bydlení pro sestřičky. Nemocnicím už poskytlo devět bytů pro lékařský personál ze vzdálenějších regionů republiky či ze zahraničí.

„Město nadále pokračuje v projektu sdíleného bydlení pro zdravotní sestry a další nelékařské pracovníky. Celkem už byly dokončeny rekonstrukce devíti bytů a do konce roku přibudou další tři. V následujícím roce je pak naplánováno dokončení oprav v dalších 12 bytech,“ komentoval první náměstek primátora Petr Hladík.

V roce 2017 se do bytu na Masarykově ulici nastěhovaly sestry z Úrazové nemocnice v Brně. Další 3 byty rekonstruovala městská část Brno-střed v domech Beethovenova, Česká a Čápkova. Do čtyřpokojového bytu na České se v červenci letošního roku nastěhovali zaměstnanci z Úrazové nemocnice Brno. Od srpna letošního roku byl pětipokojový byt na Beethovenově pronajatý Nemocnici Milosrdných bratří. Fakultní nemocnice Brno pak od začátku září využívá čtyřpokojový byt na ulici Čápkova.

Dalších 5 bytů rekonstruoval Bytový odbor Magistrátu města Brna v domech na ulici Údolní, Jánské a Křenové. Tři byty na Údolní a jeden na Jánské mají od září k dispozici sestry z Fakultní nemocnice Brno. Další pětipokojový byt na Křenové je zatím neobsazený a byl nabídnut sociálním organizacím, které také zaměstnávají zdravotní personál.

V současné době probíhá rekonstrukce dalších 2 bytů o velikosti 4+1 v domě na ulici Lidická a na ulici Masarykova. Fakultní nemocnice Brno projevila zájem o dalších sedm připravovaných bytů.

Výše nájemného je stanovena u všech již pronajatých bytů na 57,20 Kč/m2/měsíc s každoročním zvyšováním k 1. červenci o míru inflace vyhlášenou ČSÚ. Na opravy bytů v rámci projektu sdíleného bydlení pro nemocnice je v rozpočtu pro letošní rok vyčleněno 19,5 milionu Kč. Jedná se o prostředky čerpané z Fondu bytové výstavby.