Město je připraveno vybudovat v případě potřeby záložní nemocnici

Brno kvůli šíření nemoci covid-19 může v případě potřeby vybudovat na výstavišti záložní nemocnici s 300 lůžky v podstatě do týdne. Byla by v pavilonu G2. 

  • Foto

    ilustrační, redakce

Potvrdila to na čtvrtečním jednání s krajským koordinátorem intenzivní a neintenzivní péče primátorka města Brna.

 „Zajištění záložní nemocnice jsme na jaře i nyní na podzim plánovali pro případ, kdy by nebyl dostatečný počet lůžek v nemocnicích. Z dnešního jednání s krajským koordinátorem, který má tuto oblast péče na starosti, vyplynulo, že provizorní nemocnici v tuto chvíli stavět nebudeme. Domluvili jsme se, že informace o aktuálním stavu lůžek v Brně budeme dostávat jednou týdně. Pokud by se situace změnila, okamžitě zahájíme kroky k tomu, abychom ji postavili v řádech dní. Počítá se, že by sloužila pro pacienty s lehčím průběhem nemoci covid-19, kteří nepotřebují plicní ventilaci nebo péči na jednotkách intenzivní péče,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

 Záložní nemocnice by v případě potřeby vznikla na brněnském výstavišti v pavilonu G2. Počítá se s kapacitou 302 lůžek. Projekt byl na jaře schválen Krajskou hygienickou stanicí, základní technické vybavení je již zajištěno.

Zásadní otázkou je, kdo by se v ní staral o pacienty. Podle primátorky by městská Nemocnice Milosrdných bratří mohla poskytnout několik doktorů, nikoliv však sestry."V této věci se obrátím na Armádu ČR s žádostí o spolupráci a případné zajištění lékařského a ošetřujícího personálu,“ dodala Vaňková.