fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Městská společnost SAKO uvolnila statisíce na nábytek pro ukrajinské uprchlíky, s organizací pomáhají i zaměstnanci

snimek-obrazovky-2022-03-15-132728

Foto:

SAKO Brno

Městská svozová a odpadová společnost SAKO Brno uvolnila 750 tis. na nákup nového nábytku, ten bude použit v bytech ve čtyřech městských částech Brna. Tamní radnice je vyčlenily pro ukrajinské uprchlíky. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval předseda představenstva společnosti SAKO Filip Leder (KDU-ČSL).

Jde o společný projekt SAKO Brno a městských částí Černovice, Kohoutovice, Žabovřesky a Brna-středu. Na zařízení bytů se podílí také český internetový vyhledávač letenek Kiwi.com.

Z financí, které věnovala městská společnost, se vybaví celkem 15 bytů přechodného bydlení, které nejsou evidovány jako obecní byty. Jde tak o prostory, které má buď k dispozici město, nebo daná městská část.

„Za tři čtvrtě milionu korun jsme nakoupili skříně, komody, ale hlavně povlečení, postele a matrace, těch je v Nábytkové bance stálý nedostatek. Montáž a nákup zboží do vyčleněných bytů si vzali dobrovolně na starosti zaměstnanci SAKO Brno,“ popsal Leder.

Ten dále dodal, že pro Ukrajinu nyní SAKO Brno realizuje dva velké projekty. Jednak byla vybrána konkrétní sběrná střediska, kam lidé nosí deky, spacáky, karimatky, psací potřeby a hračky. V pavilonu G1 brněnského Výstaviště pak společnost provozuje Nábytkovou banku. Ta podle Ledera shromažďuje a distribuuje vybavení a potřeby pro nouzové ubytování uprchlíků před válkou.

„Ze struktury darů v Nábytkové bance jasně vyplynulo, že naléhavě nám momentálně chybí především matrace, kuchyňské spotřebiče a dětské kočárky. Proto jsme se rozhodli je nakoupit nové,“ doplnil Leder, který se do akce zapojil i v městské části Brno-Žabovřesky, kde je místostarostou.

Kromě nábytku využila společnost SAKO Brno také slevového programu obchodu Alza.cz a nakoupila ledničky a pračky. Vybavení do kuchyní zařízených bytů dodá také sbírka, kterou mezi svými zaměstnanci vyhlásil český internetový vyhledávač letenek Kiwi.com.

 

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT