Městské části v Brně dostanou příští rok asi 200 milionů korun navíc z městského rozpočtu, které budou moct použít na investice. Novinářům to řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Městských částí je 29. Víc peněz budou dostávat každoročně. Dosud jim město dávalo asi 17 procent zhruba z deseti miliard, tedy z rozpočtu sníženého o dotace a peníze od státu, které rozpočtem jen protečou. Zastupitelstvo změnou vyhlášky ve statutu zakotvilo, že městské části budou každoročně dostávat 20 procent.

Starostka městské části Brno-Maloměřice a Obřany a zastupitelka Brna Klára Liptáková (KDU-ČSL) novinářům řekla, že městským částem kvůli mandatorním výdajům nezbývá mnoho peněz na investice. To se ale od příštího roku změní. Městské části si peníze získané navíc rozdělí podle toho, jak jsou velké. "Třeba městská část Brno-střed dostane asi o 30 milionů navíc. My v Maloměřicích a Obřanech jsme měli na investice dva miliony a navíc dostaneme čtyři," řekla Liptáková. Například Brno-sever bude mít o 20 milionů navíc, Bohunice asi o sedm milionů navíc.

O změnu statutu ve prospěch městských částí usilovala Liptáková ještě za doby, kdy byla na počátku tohoto volebního období náměstkyní primátora. I když po roce a půl ve funkci náměstkyně skončila, pokračovala v možnosti navýšení peněz pro městské části jako řadová zastupitelka magistrátu a jako starostka. "Městské části se musejí s velkými investicemi obracet na město. Nicméně nyní budeme mít více peněz na drobné věci, které zvládneme udělat samostatně," uzavřela Liptáková.