Městské divadlo Brno na příští sezonu plánuje dramatizaci knižního bestselleru Bílá Voda od Kateřiny Tučkové nebo muzikál The Addams Family. Činoherní nabídku rozšíří třeba tragédie Hamlet a také Velký Gatsby podle románu Francise Scotta Fitzgeralda. Na repertoár se vrátí vizualizované oratorium Bastard, které mělo premiéru před 30 lety. 

První premiérou bude 9. září Hamlet v režii ředitele divadla Stanislava Moši. Rozervanou postavu Hamleta svěří dvěma hercům, konkrétně Martinu Mihálovi a Michalu Isteníkovi, kteří budou na jevišti existovat vedle sebe. Nejde tedy o alternaci, ale rozdělení role. „Myšlenkový svár bude zhmotněn do dvou herců,“ řekl dramaturg Jan Šotkovský.

V říjnu Městské divadlo uvede muzikálovou komedii The Addams Family v režii Stanislava Slováka

Muzikál, který uspěl i na Broadwayi, slibuje vtipnou, ironickou a lehce hororovou podívanou pro celou rodinu. Dramatizace „románu jazzového věku“ Velký Gatsby je dílem Simona Levyho, hrála se po celém světě. Městské divadlo Brno ji uvede 4. listopadu v české premiéře v režii Petra Gazdíka. Na listopad divadlo chystá také romantický muzikál Heidi. „Vznikl podle knihy Heidi, děvčátko z hor, která pro mnohé znamená vzpomínku na dětství,“ uvedla dramaturgyně Klára Latzková.

Na Bílou Vodu se mohou příznivci románů Kateřiny Tučkové těšit v únoru příštího roku

Dílo brněnské rodačky dramatizuje a zrežíruje Dodo Gombár, který v minulosti nastudoval také její Žítkovské bohyně. „Je to ojedinělý, krásný současný román s velkým záběrem. Bude to velká výzva,“ řekl dramaturg Miroslav Ondra.

Nabídku příští sezony doplní ještě fraška Prachy! a komedie Hra, která se zvrtla. Oratorium Bastard autorů Stanislava Moši a Zdenka Merty Městské divadlo znovu uvede v dubnu 2024. Světovou premiéru mělo v Brně v listopadu 1993.