Autor úpravy, dramaturg Jiří Záviš, se ve spolupráci s Petrem Gazdíkem snažil o zachování původního záměru autora románu. "Báli jsme se vlastní dramatizace. Jsem nadšený tím, jak to Jirka nakonec zpracoval. Snažíme se o dodržení všech historických okolností," řekl Gazdík.

"Dopředu jsme byli domluvení, že nebudeme dělat žádnou aktualizační verzi. Současnost Anny Kareniny je podle mě v myšlení postav," doplnil Záviš.

Titulní roli dostala Ivana Vaňková. "Svým ztvárněním Anny bych chtěla povyprávět její vnitřní příběh," řekla. V roli manžela Anny se objeví Jan Mazák a Annina milence ztvární Jiří Mach. "Když jsem to četl poprvé, připomněly se mi věci z mého vlastního života, co se děly asi před 12 lety. Je pro mě tedy jednodušší vžít se do postavy hraběte Vronského," řekl Mach.

Hudbu vybíral režisér. "Hudba má jemné motivy, většinou jsou to klavírní kousky. Diváci uslyší třeba Čajkovského, Dvořáka, ale i Stinga," řekl Gazdík.

Tolstoj v románu reaguje na rozpad tradičních hodnot a rodiny. "Průmyslová revoluce přinesla sobectví. Tolstoj chce Annou Kareninou říct, že rodinný princip je v háji," řekl Záviš. Tvůrce nové dramatizace nejvíce zaujal rozpor mezi zodpovědností a citem. "Anna obětovala citu úplně všechno. Rodinu, společenskou prestiž a nakonec i lásku," dodal Záviš.