Meteorologové dnes ráno varovali před silným sněžením, které dopoledne zasáhne především jihovýchod republiky. Během pár hodin podle nich mohou napadnout až tři centimetry sněhu.

Silné ranní sněžení, které na jih Moravy přišlo okolo 8:00, komplikuje v kraji dopravu

Silničáři vybízejí řidiče na dálnicích na území kraje k opatrnosti právě kvůli sněhovým přeháňkám, povrch dálnic je obvykle mokrý, po chemickém ošetření nebo holý. Silničáři varují také před náledím na silnicích na Blanensku. Podle internetových stránek Integrovaného dopravního systému (IDS) nabírají některé spoje mimo Brno zpoždění. Na Blanensku se stalo několik dopravních nehod, zasahují u nich hasiči.

Potíže mají autobusy IDS zejména v okolí Blanska, Boskovic a Letovic, zpoždění se pohybuje od 15 do 35 minut, v některých případech spoje vynechávají. V Brně nabírají zpoždění 15 až 20 minut spoje v Kohoutovicích, Novém Lískovci a Bohunicích.

Výstraha meteorologů platí do 10 hodin pro Vysočinu a části Středočeského, Jihočeského, Jihomoravského, Pardubického a Zlínského kraje

Až do odpoledne zůstává na východě v platnosti varování před silným větrem a v horských oblastech hrozí až do půlnoci nebezpečí tvorby sněhových jazyků.