Vyškovský rodák si svém novém angažmá připsal svůj vůbec první mistrovský titul a nebyl pro něj žádný důvod něco měnit. V Kometě bude pokračovat i v dalším ročníku.

Obránce při rozhovoru prozradil: "Dohodli jsme se s Liborem Zábranským rychle, rodina je spokojená, líbí se nám tady. Nebylo co řešit." Jedním z důvodů Michalova setrvání v Kometě je i výborná parta v kabině. "Máme skvělou partu, která je tady řadu let. Nemáme spolu žádný problém, jen se mění malinké množství hráčů, ale jádro zůstává stejné."

Před loňskou sezónou odešel Barinka ze Sparty jako nechtěný hráč. S Kometou pak vyhrál mistrovský titul. To je pěkný příběh… "Kdyby mi to někdo řekl před sezónou, když jsem odcházel ze Sparty, vůbec bych tomu nevěřil. Po tom, co jsem tady viděl, jak se tady pracuje, jak všechno klape, nemůžu říct žádné špatné slovo. Prostě to byla pecka a jsem rád, že tady můžu zůstat." 

Oslavy jsou minulostí a Kometa musí hledět k následující sezóně. V té se opět vydá také na pouť Ligou mistrů. Co říká Michal Barinka na její los který Kometě přisoudil Švýcarsko, Německo a Bělorusko? "Zug už známe od loňska, dvakrát jsme s nimi hráli vloni. Pak na nás čeká silný Berlín, který hrál finále německé extraligy a Grodno by mělo být nejslabším protivníkem, ale těžko odhadovat na začátku sezóny, s jakou formou týmy přijdou."