Porodnice je nyní na dvou místech, a to v Bohunicích a na několik kilometrů vzdáleném Obilním trhu v centru města, kde je budova ve špatném stavu. Sjednocení obou pracovišť by podle ředitele Fakultní nemocnice Brno Romana Krause vedlo k ročním úsporám až 90 milionů. Vojtěch bude jednat o penězích na investici s ministryní financí v demisi Alenou Schillerovou (za ANO). Konečné slovo očekává na podzim.

Vojtěch ve čtvrtek navštívil porodnici na Obilním trhu. "Bude to o vyjednávání s paní ministryní. Budu dělat maximum pro to, abychom získali na investice peníze do rozpočtu pro příští rok," uvedl Vojtěch. Podle něj by se o položkách rozpočtu na rok 2019 mělo začít jednat zhruba v červnu, aby bylo na podzim vše hotovo. Tehdy by mělo být jasno i o účasti státu na investici. Z částky 1,9 miliardy korun má 70 procent uhradit stát a 30 procent nemocnice.

Přednosta gynekologicko-porodnické kliniky Pavel Ventruba řekl, že o dostavbě porodnice v Bohunicích se mluví už 20 let. "Deset let máme na stole studie, ve kterých se mluví o nutnosti výstavby. Areál na Obilním trhu nevydrží. Jsou velké vícenáklady, dubluje se určitý provoz. Když pominu ekonomickou problematiku, v současnosti je personální situace na hraně. Čím dříve nová porodnice bude, tím větší vysvobození to bude pro všechny," řekl Ventruba.

Fakultní nemocnice Brno má ročně kolem 6000 porodů, při kterých se narodí přes 6000 dětí. Je tak největší porodnicí v České republice. Zhruba polovina dětí přijde na svět na pracovišti v Bohunicích, druhá polovina na Obilním trhu.