Mladá žena bránila svého psa před agresivním křížencem

Mladá žena bránila svého psa před agresivním křížencem, jeho majiteli hrozí pokuta. Psí výletník přispěl v jiném případě k dopadení celostátně hledaného muže.

  • Foto

    ilustrační, redakce

Odhodlání uchránit svého psa s nasazením vlastního zdraví dnes ráno nechybělo mladé ženě v Novém Lískovci. Když viděla přibíhajícího středně velkého křížence, údajně mu vstoupila do cesty a zabránila mu tak v napadení svého mazlíčka. Dorážení cizího psa, který se prý mezi domy pohyboval bez koše i vodítka, však odvrátila jen za cenu vlastního zranění. Majitel psa prý bezprostředně poté i se zvířetem odešel bez snahy vzniklý incident jakkoli řešit. Přivolaným strážníkům třiadvacetiletá žena ukázala oteklé prsty na ruce a popsala jim souběh událostí. Ošetření odmítla s odůvodněním, že lékaře vyhledá sama. Hlídka poté zjistila další důležité informace o totožnosti podezřelého pětatřicetiletého muže. U správního orgánu mu za porušení městské vyhlášky hrozí pokuta do sta tisíc korun. 

Osamocený pes běžící Žarošickou ulicí zaujal včera odpoledne pozornost hlídky městské policie. Už vzápětí vyšel zpoza rohu muž, který se marně pokoušel zvíře dostihnout. I krátký okamžik, kdy si stáhl z obličeje roušku, aby se nadýchl, stačil strážníkům k tomu, že poznali muže z celostátního pátrání. Vydali se tedy okamžitě za ním, jeho útěk brzy zmařili a spoutali ho. Hledaného osmatřicetiletého muže pak předali republikovým policistům. Pes skončil dočasně v péči útulku městské policie.