Téměř půl milionu korun zamířilo na zelenou střechu také do Nového Lískovce, kde v loňském roce vznikalo nové společenské centrum Skála. 

„Celkové náklady na realizaci extenzivní zelené vegetační střechy na novém společenském centru byly ve výši zhruba 650 tisíc korun. Městská část Nový Lískovec z dotačního programu města získala 470 tisíc korun. Střecha má celkem 262 metrů čtverečních,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Ojedinělý dotační program na tvorbu zelených střech, zavedlo Brno v roce 2019 jako vůbec první město v České republice a je o něj ohromný zájem. Letos mohou Brňané o dotaci na zelenou střechu žádat od 1. února. 

„Už třetím rokem vypisujeme na tvorbu zelených střech 20 milionů korun. Zájem je velký především díky dostupnosti. Žádat o finance na tvorbu zelené střechy může prakticky kdokoliv, fyzické i právnické osoby. Přispějeme také na realizaci odborně zpracovaného projektu. V roce 2019 využilo možnosti financování zelené střechy z brněnského dotačního programu 105 zájemců a na území vzniklo 22 nových zelených střech. V roce 2020 bylo uděleno dalších 99 příslibů financování a dokončit se podařilo 72 projektů,“ dodal Hladík.

Moderní společenské centrum Skála v Novém Lískovci vzniklo v rámci přestavby teplárenské výměníkové stanice. Centrum je určeno pro pořádání společenských a kulturních akcí. „Kapacita centra je určena pro 120 návštěvníků. Do budoucna zde počítáme s pořádáním kulturních akcí, koncertů, plesů, různých besed, čajů o páté, ale i třeba s jednáním Zastupitelstva městské části. Součástí centra je i menší sál, ve kterém chceme nabízet prostor pro různá cvičení nebo taneční tréninky. Součástí objektu je také klubovna, kde se budou moci scházet různé spolky. Od 21. ledna je zde také otevřeno okénko u nové kavárny a zájem o dobrou kávu je prozatím obrovský,“ uvedla radní městské části Nový Lískovec Hana Pospíšilová. Ta zároveň dodává, že slavnostní otevření centra pro veřejnost bude možné až po rozvolnění současných protiepidemických opatření.