Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně San Marina v kategorii Moto3 páté místo. Bronzový muž ze srpnové domácí Grand Prix v Brně tak vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek v sezoně z nizozemského Assenu. V královské třídě MotoGP dojel na 20. místě Karel Abraham.

První vítězství v kariéře oslavil Ital Lorenzo Dalla Porta. Jednadvacetiletý jezdec využil v předposledním kole pádu v té době vedoucího Marca Bezzecchiho a zvítězil o 58 tisícin sekundy před Jorgem Martínem. Španěl se díky druhému místu ujal vedení v průběžném pořadí šampionátu, Bezzecchiho předstihl o osm bodů.

Kornfeil odstartoval z devátého místa a prakticky celý závod odjezdil s odstupem na šesté příčce poté, co přišel po hromadném pádu pěti jezdců o kontakt s čelní skupinou. "Měl jsem co dělat, abych se vyhnul padajícím jezdcům. Jsem moc rád, jak jsem zareagoval. Doufám, že jsou všichni v pořádku. Tímto okamžikem ale závod v podstatě skončil," posteskl si v tiskové zprávě Kornfeil, jenž pak sám marně bojoval o stažení manka na závodníky před sebou.

Dopředu ho nakonec posunul až karambol týmového kolegy Bezzecchiho. "Dobrá top5. Marca je mi líto," konstatoval na sociálních sítích. Za skupinou bojující o vítězství zaostal v cíli o 6,553 sekundy.

O třetí vítězství pro Ducati za sebou v MotoGP se postaral Ital Andrea Dovizioso. Úřadujícího mistra světa Marca Márqueze porazil o 2,822 sekundy, španělský jezdec si ale díky druhému místu upevnil vedení v hodnocení šampionátu.