V důležitém utkání proti Hradci Králové obstaral Tomáš Plekanec vítěznou trefu, která Kometě vynesla tříbodový zisk a upevnění kýžené pozice v elitní šestce. Brno navýšilo svůj náskok na 7. Karlovy Vary na rozdíl pěti bodů, přesto všechno si centr první útočné formace uvědomuje, že rozhodně nic není hotovo. Plekanec rovněž ocenil výkon mladého spoluhráče Jakuba Brabence, který zaznamenal při své extraligové premiéře rovněž střelecký úspěch, a stal se tak jedním z nejmladších skórujících hráčů v historii TELH.

Přikládali jste velkou důležitost zápasu s Hradcem Králové?

Samozřejmě jsme moc dobře věděli, o co se hraje. Výhra nám udělá další náskok do tabulky, ale rozhodně nic nemáme jisté. Musíme dál makat, abychom šestku uhráli.

Tři body jste doslova vybojovali, byl to pro vás tuhý zápas?

Když se podíváte na naší sestavu, tak nám chybí spousta hráčů. Hraje hodně mladých kluků a musím říct, že hrají výborně. Samozřejmě to není úplně nádherný hokej, kdekdo je možná na Kometě zvyklý na něco jiného, ale my jsme museli bojovat a jsme rádi za vítězství.

První třetina měla netypický průběh, naskytlo se vám hned několik přesilovek za sebou, jak se vám dostává do zápasu, aby tým šlapal, když hra byla hodně rozkouskována standardními situacemi?

Pro nás to mělo dobrý průběh. Bohužel nám chybí několik hráčů, kteří jsou vhodní pro tyto situace, ale zvládli jsme to a dostali se do vedení 1:0. Naštěstí nám v tomto zápase neuškodil fakt, že jsme přesilovky neproměnili.

Měli jste trochu v hlavách, že první třetina mohla dopadnout z vaší strany lépe? Nakonec to bylo 1:1, co jste si řekli o první pauze v kabině?

My jsme chtěli hrát pořád aktivně. Samozřejmě, když máte během první třetiny čtyři přesilovky, tak už jich v zápase moc nedostanete. Věděli jsme, že už to budeme muset uhrát 5 na 5 a být disciplinovaní a nejít do oslabení. I přes ty nepovedené přesilovky jsme rádi, že jsme to zvládli.

Co říkáte na výkon mladého Jakuba Brabence, který hned v extraligové premiéře skóroval?

Super pro něj. Jde vidět, že hokej umí i na tréninku vypadá velice dobře. Má to všechno před sebou, podobně jako Stanislav Svozil nebo další mladí hráči, kteří tady hrají. Já doufám, že se mu bude dál dařit a bude na sobě pracovat.

Je vítězství nad Hradcem klíčovým krokem do šestky?

Určitě to byl důležitý krok, ale nic není hotovo. Ve hře je ještě hodně zápasů a bodů. My musíme nadále makat a soustředit se na sebe, ať šestku uhrajeme a dobře se připravíme na play-off.