Osmatřicetiletý muž ozbrojený nožem podle policie o víkendu přepadl čerpací stanice v brněnských Žabovřeskách, policisté ho dopadli za 20 minut. Hrozí mu až desetileté vězení. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí Andrea Cejnková.

Policisté oznámení o loupežném přepadení čerpací stanice přijali přes tísňovou linku v neděli odpoledne. „Do provozovny vešel muž a po krátké komunikaci s prodavačkou přeskočil prodejní pult a s nožem v ruce požadoval vydání peněz. Žena z obavy o svůj život nakonec pokladnu otevřela, muž ji vybral a z místa utekl,“ uvedla mluvčí.

Policie následně o součinnost požádala dopravní podnik i městskou policii

„Díky výborné spolupráci netrvalo dlouho a podezřelému muži byli policisté na stopě. Na 158 telefonoval řidič trolejbusu, který poznal hledanou osobu a uvedl i směr dalšího pohybu. Výtečník tak skončil v poutech pouhých 20 minut po loupeži,“ uvedla mluvčí. Policisté muže dopadli v centru města v Masarykově ulici.

Jde o osmatřicetiletého muže, který se už v minulosti dopustil majetkové i násilné trestné činnosti. V době zadržení byl pod vlivem drog a policisté u něj zajistili nůž i uloupenou hotovost.