Po zimní přestávce se sedm lodí Dopravního podniku města Brna (DPMB) vrací na hladinu Brněnské přehrady. Slavnostním nástupem kapitánů a fanfárou v bystrckém přístavišti v sobotu 20. dubna začne v pořadí 78. plavební sezóna. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

V roce 2023 lodě DPMB přepravily rekordních téměř 310 tisíc cestujících

„Lodě jsou po zimním servisu, opravách a obnovách nátěru připraveny vyplout, takže pokud nám počasí bude přát, jsme připraveni se v počtu přepravených cestujících posunout ještě kupředu,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Plavební sezóna potrvá na Brněnské přehradě do 30. října

Slavnostní nástup kapitánů, fanfára a oficiální start 78. sezóny se uskuteční v sobotu 20. dubna od 10 hodin v přístavišti Bystrc. Následovat bude defilé lodí – krátká 20minutová plavba lodí po jezeře zdarma přístupná všem zájemcům. V 10:45 hodin pak vypluje první loď do Veverské Bítýšky.

Do 10. května bude flotila lodí vyplouvat pouze v nepracovní dny, od 11. května už denně

Na víkendový provoz pak lodě přejdou opět na začátku října. Vzhledem k podzimním prázdninám bude DPMB cestující vozit až do 30. října. „V pondělí 28. října je státní svátek a pak jsou ještě dva dny prázdnin, kdy budeme mimořádně vyplouvat a ve středu 30. října odpoledne pak letošní sezónu uzavřeme a hladinu přehrady uzamkneme,“ vysvětlil Havránek.

DPMB před letošní sezónou provedl kontrolu a servis všech lodí a dokončil obnovu přístavních mol v bystrckém areálu, která už nevyhovovala technickým požadavkům

Mola zajišťují noční stání všech sedmi lodí DPMB. Od loňské sezóny se mohou cestující v teplých dnech v přístavišti osvěžit mlžnou sprchou. „Novinkou z minulého roku je velká přehledná mapa se zastávkami, informacemi o odjezdech a cenách,“ uzavřela Tomaštíková.